....

Chyba na stránce: Najdou vás nováčci? Zkontrolujte, zda je vaše klubovna, základna či tábořiště správně na mapách. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3393-je-vase-klubovna-zakladna-ci-taboriste-na-mapach?autologin=1"

Najdou vás nováčci? Zkontrolujte, zda je vaše klubovna, základna či tábořiště správně na mapách.

Najdou vás nováčci? Zkontrolujte, zda je vaše klubovna, základna či tábořiště správně na mapách.

Už v těchto dnech začínají rodiče pomalu hledat vhodné aktivity pro svoje děti. Pokud bude vše jako v minulých letech, začne teď zájem pomalu růst, během září dosáhne vrcholu a v průběhu října začne pomalu opadávat.

Blíží se další vlna aktualizace údajů o našich klubovnách, základnách a tábořištích na mapách Googlu a Seznamu. Je proto nutné aktualizovat tyto údaje ve skautISu nejpozději do 4. září 2017. Jen tak si zajistíte, že budete mít do nového školního roku údaje v mapách aktuální.

Informace o tom, kde má skautský oddíl klubovnu a jak ho kontaktovat, jsou dostupné hlavně na těchto třech místech:

Všude se využívají data ze skautISu, na skaut.cz jsou dostupné ve větším rozsahu a aktualizují se prakticky okamžitě potom, co jsou ve skautISu změněny. Na Google mapách se údaje aktualizují přibližně v měsíčním cyklu a na mapy.cz od Seznamu se data aktualizují dvakrát do roka. Velká aktualizace se chystá právě teď na začátek září (další velká bude až s registrací 2018), proto je nyní nejlepší čas údaje projít a případně aktualizovat.

Co se na mapách zobrazuje

Nejčastější je situace, kdy k jedné klubovně patří jeden oddíl. V takovém případě se kromě adresy klubovny zobrazují ještě údaje, které jsou u oddílu zadané ve skautISu na záložce kontakty a jsou označené jako veřejné. Určitě se vyplatí zkontrolovat, zda jsou aktuální.

V případě, že se ve stejné klubovně schází více oddílů ze stejného střediska, jsou u ní k dispozici kontaktní údaje na středisko – opět ty, co jsou zadané na záložce kontakty na stránce střediska ve skautISu a jsou označené jako veřejné.

Třetí možnost je, že se na jednom místě scházejí oddíly z různých středisek, pak se zobrazuje každý oddíl zvlášť (dle příslušnosti ke středisku) a opět se použijí kontaktní údaje oddílu.

Novinka: vodní skauti mají vlastní ikonku

Klubovny v mapách nově ukazují skautské vodácké oddíly kotvičkou. Pokud budou rodiče pro své děti hledat vodáky, mají to opět o něco jednodušší ;)

Jak upravit nebo zadat nové klubovny/základny/tábořiště?

V naprosté většině případů půjde jen o to údaje zkontrolovat. Údaje používané na mapách najdeme u oddílu a střediska ve skautISu na třech místech:

  • Záložka "Kontakty" – tady můžeme zkontrolovat, editovat, zveřejnit nebo zneveřejnit telefonní číslo, e-mail a web, které jsou pro hledající rodiče asi klíčové.
  • Záložka "Nemovitosti a základny" – je důležitá pro určení místa a správné zobrazení adresy klubovny. Oddíl zde jen vybírá užívání již existující nemovitosti. Středisko má navíc možnost přidávat i nové nemovitosti (neboť středisko klubovnu vlastní, nebo na ni má uzavřenou nájemní smlouvu).
  • Záložka "Nábory" – zde lze zadat informace o tom, pro koho oddíl je (kluci, holky, věk) a časy schůzek. Důležité je zadat v jaké zveřejněné klubovně schůzky probíhají, jinak se údaje nemají kde na mapě zobrazit. Náborové údaje se používají jen na www.skaut.cz a skautských webech spolupracujících se skautISem (pro Google a Seznam se nepoužijí).

Upozornění: Aby se klubovna s náborovými údaji na mapách zobrazovala, je nutné ve skautISu u jejího užívání na záložce "Nemovitosti a základny" zaškrtnout, že má být klubovna zveřejněna! Bez toho se žádné údaje o klubovně a náborech nedostanou na žádný jiný web.

Jak si zkontrolovat, že je to správně?

Základní přehled všech údajů, které o sobě oddíl/středisko zveřejňuje pro mapy a veřejný web, najdete přímo ve skautISu v záložce "Náhled veřejných údajů". Můžete se však podívat i na skautský web pro veřejnost, kde je mapa s kontakty pro přidání se do oddílu. Na www.skaut.cz/pridejte-se se změny projeví prakticky hned, takže se hned po zadání údajů dá vyzkoušet, zda se dá vaše klubovna na mapě najít a zobrazují se u ní ty správné informace. Pokud je vše v pořádku, objeví se odpovídající informace (v menším rozsahu, třeba bez časů schůzek) dříve či později i na Seznamu a Googlu. Pokud se naopak klubovna nedá najít vůbec, bude to nejspíš tím, že nejsou zadané všechny povinné údaje.

Google navíc umožňuje o klubovnách zobrazovat více informací (jako jsou fotky apod.) a pokud byste si takové údaje chtěli upravovat přímo na stránkách Google map. Stačí napsat na j.novak@skaut.cz o kterou klubovnu má jít a na jaký e-mail máme poslat pozvánku ke správě.

Co teď dělat?

Pokud chcete mít co nejlepší informace pro angažované rodiče hledající aktivity pro své děti a další zájemce o vaše skautské ubytování, stačí jenom:

  1. Zkontrolovat údaje ve skautISu na popsaných záložkách a případně je aktualizovat – do 4. 9. 2017 včetně.
  2. V případě problémů nebo v případě zájmu spravovat svůj záznam na Google mapách psát na j.novak@skaut.cz

Zaregistrujte se a získejte materiály k náborům

Už je váš oddíl zaregistrován a získali jste tak nárok na náborový balíček plný šikovných propagačních materiálů zdarma? K tomu navíc slevu 20 % na další propagační materiály. Možnost jejich dokoupení je na skaut.cz/obchod. Věříme, že si vybere každý. Pro více informací je zde na Křižovatce k dispozici sekce www.skaut.cz/nabory.

Jan Novák (Honza)
asistent organizačního zpravodaje
a
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
 

Save

Save

Save

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1395x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu