....

Chyba na stránce: Varhanní koncert pro skautky a skautky - zpříjemněte si středu 23. 8. kulturním zážitkem! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3395-varhanni-koncert-pro-skautky-a-skautky-zprijemnete-si-stredu-23-8-kulturnim-zazitkem?autologin=1"

Varhanní koncert pro skautky a skautky - zpříjemněte si středu 23. 8. kulturním zážitkem!

Varhanní koncert pro skautky a skautky - zpříjemněte si středu 23. 8. kulturním zážitkem!

Zveme vás na varhanní koncert určeným všem skautům, skautkám i přátelům skautingu, který proběhne ve středu 23. 8. od 16.30 hodin v kostele sv. Kříže (Na Příkopech 16, Praha).

Na varhany budou čtyřma rukama a čtyřma nohama hrát Joshua Brodbeck (USA) a Martin Kasparek (Švýcarsko), zpěvem je doprovodí nevidomá ostravská pěvkyně Pavla Flámová.

Na programu budou díla J. Haydna, F. Schuberta, W. A. Mozarta či třeba Kennetha Leightona.

Joshua Brodbeck je mladý americký koncertní varhaník, který odehrál svůj první koncert v USA již v devíti letech a ve 12 letech odehrál koncert při slavnosti vysvěcení varhan ve Slovinsku. Po absolutoriu střední školy studoval na hudební konzervatoři vysoké školy Capital University a rovněž v hudební škole Jacobs School of Music univerzity Indiana u pana Todda Wilsona. Momentálně zastává funkci hudebního dramaturga a rezidentního umělce v luteránském kostele Nejsvětější trojice ve městě Columbus v Ohiu.

Martin Kasparek, po otci českého původu, získal titul v oblasti hudby a hudebního vzdělávání a diplom FRCO. Mezi jeho učitele hry na varhany v té době patřil např. Allan Wicks (z Canterburské katedrály). Následně se přestěhoval do Švýcarska, kde studoval hru na varhany u Lionela Rogge v Ženevě a Reného Obersona ve Fribourgu a získal diplom Diplôme de Virtuosité, summa cum laude.
Dvanáct let zastával funkci hudebního ředitele episkopální církve Spojených států amerických v Ženevě, v roce 1997 byl jmenován varhaníkem kolegiátního kostela v St-Imier ve Švýcarsku a tuto funkci zastává doposud.

Pavla Flámová, ostravská rodačka, vystudovala klasický zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u Evy Dřízgové Jirušové. Již při studiu na konzervatoři začala Pavla projevovat zájem o stylovou interpretaci staré hudby. V roce 2013 byla Pavla přijata ke studiu na světově známou a vyhledávanou Scholu Cantorum Basiliensis ve švýcarské Basileji, kde se mohla plně věnovat dílům barokních mistrů, ale i odlišnostem všech stylových epoch. Studia na SCB ukončila v roce 2016. V současné době žije v Basileji a věnuje se především koncertní činnosti. vystupuje ve Švýcarsku, Německu, Anglii či Maďarsku.  Je vyhledávanou sólistkou pro svůj jedinečný hlasový témbr, stylovou interpretaci a precizní techniku.

Kompletní  program a více informací o všech účinkujících jsou k nahlédnutí zde.

Neváhejte a přijťe, jste srdečně zváni!

Zdeněk Michálek - Šakal

 

 

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 517x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu