....

Chyba na stránce: Na Jamboree 2019 může jet největší česká výprava. Budeš u toho? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3414-jamboree-2019-zari?autologin=1"

Na Jamboree 2019 může jet největší česká výprava. Budeš u toho?

Na Jamboree 2019 může jet největší česká výprava. Budeš u toho?

Historie českých výprav na světová skautská jamboree je bohatá na příběhy a nezapomenutelné zážitky. Svou vůbec největší vyslal Junák - český skaut na jamboree ve Francii v roce 1947 - už před 70 lety! To se ale už brzo může změnit - a to i díky tobě.

Co je potřeba vědět:

1. Léto 2019 v Americe. Světové skautské jamboree 2019 se koná od 22. července do 2. srpna v Západní Virginii v USA. Český kontingent navíc připravuje společné cestování, o které si pobyt lze prodloužit a vidět kus světa. Zážitky budou pestré i díky tomu, že se na organizaci jamboree výrazně podílí i kanadští a mexičtí skauti.
Samotné tábořiště se rozkládá na 57 km2, které patří organizaci Boy Scouts of America. Najdete na něm skály, peřeje, lesy, jezera, lanové překážky, lezecké stěny, střelnice, dráhy pro horská kola, skatepart a mnoho dalšího - podívejte se na mapu!

2. Registrace běží. Na webu jamboree se stále můžete přihlásit - ale pozor, jen do konce října, proto už není čas na otálení! Každý člověk může jet jako účastník jen a pouze na jedno světové jamboree. Tentokrát to budou ti, kterým v roce 2019 bude mezi 14 a 17 lety. Pokud máte tak staré děti v oddíle či ve středisku, ujistěte se, že svou šanci neprošvihnou! Jet ale mohou i starší, a to jako členové mezinárodního servistýmu (IST).

3. Jamboree není levná záležitost. Celkové náklady závisí na řadě proměnných (cena letenek, kurz dolaru, cestování navíc, ...), ale už nyní je můžeme odhadovat kolem 40-45 tisíc. Jde o poměrně vysokou částku, a proto je namístě již nyní začít shánět potřebné finance např. fundrasingem. Je běžné, že účastníky takových akcí finančně podporují jejich střediska, případně okresy. Činovníky tímto prosíme, aby se pokusili zmírnit finanční náročnost pro své členy a aby případně také pomohli s oslovením obce či kraje. Podporu od obce je možné získat buď na základě grantového programu, která obce vypisují, nebo na základě zvláštní žádosti zastupitelstvu (radě) obce.
Nejste na to sami! Napište nám na email mariana.ermlova@jamboree.cz, jaký je váš plán a my Vám rádi pomůžeme jej realizovat, poskytneme vám materiály a metodickou pomoc a navíc o vás budeme vedět.

4. Dejte o tom všem vědět! Vědí už o jamboree vedoucí ve vašem středisku, děti ve vašem oddíle? Budeme moc rádi, když podpoříte propagaci, aby o tuhle šanci nikdo nepřišel. Můžete si stáhnout materiály, které můžete použít v klubovně, na akcích, nebo kdekoli jinde.


Také nám pomůže sledování a sdílení facebookové stránky kontingentu.

Vzhůru za největším českým kontingentem!

jamboree-registrace

 

Jakub Ambrozek - Mravenec
jakub.ambrozek@jamboree.cz
vedoucí komunikace českého kontingentu na WSJ2019

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3256x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu