....

Chyba na stránce: Mezinárodní den závětí připomíná, že pomáhat lze i po smrti. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3427-13-zari-je-mezinarodnim-dnem-zaveti?autologin=1"

Mezinárodní den závětí připomíná, že pomáhat lze i po smrti.

Mezinárodní den závětí připomíná, že pomáhat lze i po smrti.

Během života konáme dobré skutky a vytváříme mnohé hodnoty a doufáme, že naši potomci v nich budou pokračovat, šířit je, využívat a zhodnocovat. Velkým přáním každého člověka je zanechat po sobě trvalou hodnotu, tedy něco hezkého, dobrého, užitečného. V mnoha zemích je běžné, že větší či menší část majetku odkazují lidé různým dobročinným organizacím a spolkům. Tak jejich odkaz může konat dobro i po jejich smrti a nezdědí ho automaticky stát, který by s ním často naložil méně efektivně.

V letošním roce si 13. září se členy Koalice za snadné dárcovství (www.snadnedarcovstvi.cz) a Nadací Jaroslava Foglara (https://skautskanadace.cz) připomeneme Mezinárodní den závěti, tedy i fakt, že pomáhat a konat dobro lze nejen během života. Zástupci nadace se účastní tiskové konference k Mezinárodnímu dni závěti v pondělí 11. září od 15:30 hod. v kavárně Langhans a na svých stránkách brzy zveřejní informace k možnosti konat dobro i po své smrti, a to odkazem na závěťové konto. Připravujeme informační brožuru s tématikou závěti, která bude k dispozici na webu nadace v elektronické podobě a do schránek ji dostanete ve Skautském světě.

V České republice každoročně propadá státu z majetku osob, které neuzavřely žádnou formu závěti a neměly žádné potomky, asi 160 milionů korun. A nejde jen o peníze, ale i hodnoty jako jsou pozemky, knihy, kroniky, obrazy, předměty, které jsou historickou hodnotou nebo dokladem o životě daného člověka v dané době.

Mezinárodní den závěti nám dává příležitost zamyslet se nad darem života, mládí a zdraví, ale i nad možností věnovat již za svého života – právě formou závěti - určité hodnoty, které mohou být cenné jak pro obdarovanou organizaci, tak pro budoucnost a historii společnosti.

Největší hodnotou v našem životě jsou vztahy s lidmi kolem nás. Připomeňme si odkaz Jaroslava Foglara - Jestřába a buďme i my dobrými vzory pro své pokračovatele - šiřitele skautské myšlenky a pomozme budovat a podporovat skauting v 21. století.

Obecné informace o závěti a jak ji uzavřít, se dočtete na webové stránce Závěť pomáhá: http://zavetpomaha.cz/.

Marie Svobodová
grantová specialistka

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 547x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu