....

Chyba na stránce: Skautské fantasy dobrodružství - Cintra začíná! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3475-skautske-fantasy-dobrodruzstvi-cintra-zacina?autologin=1"

Skautské fantasy dobrodružství - Cintra začíná!

Skautské fantasy dobrodružství - Cintra začíná!

Válka o Cintru

"Toho jitra bylo zataženo, nicméně postupem dne se slunce začalo prodírat skrze oblačnost. Stouplo již dostatečně vysoko, leč celé ty hodiny míjely v nečinnosti. Zvedl se vítr, praporce a korouhve se zatřepetaly jako hejna ptáků zvedajících se k odletu. Než Nilfgaard stál, stál na místě, až se všichni podivovat začali, co zdržuje maršála Coehoorna, aby rozkaz k útoku vydal…"

V těchto dnech ve vašich lesích!

O víkendu 29. září - 1. října 2017 probíhá devatenáctý ročník Cintry, skautské dřevárny, která je od letoška zařazena mezi celostátní akce!
Letos se zúčastní kolem pěti set hráčů z oddílů z celé republiky - např. blanska, Brna, Českých Budějovic, Jaroměře, Luže, Ostravy, Pardubic, Prahy či Třebíče.

DO kostlivce také není nouzeřevárna je označení pro terénní bojovou hru, při které se spolu hráči utkávají s využitím dřevěných verzí středověkých zbraní, tedy především mečů (ty jsou z bezpečnostních důvodů ještě dobře obaleny molitanem apod.).

Válka o Cintru se od ostatních podobných akcí liší v tom, že ji (letos už po sedmnácté) pořádají skauti pro děti z oddílů ve věku 13-16 let - a tedy je pro děti bezpečnější a vhodnější. Hra je založena na díle polského fantasy spisovatele Andrzeje Sapkowského, Sáze o Zaklínači. Do hry se oddíl může přihlásit na stranu jednoho z království, ponořovat se do zapeklitých úkolů či se setkávat s kouzelníky nebo nestvůrami. Akce se účastní kolem 500 hráčů.

A co akce přináší hráčům? Kromě zážitků, které jinak znají spíše z filmů, řadu dilemat - od rozhodování, zda ne/nechat kamaráda napospas nepřátelské přesile až po ne/uznání zásahu (dodržování pravidel je do značné míry na svědomí každého z hráčů).
Při přípravě kostýmů či zbraní si navíc hráči mohou splnit různé odborky, příležitost vyzkoušet si různé aktivity je i během akce.

 


 

Letošní hra je naplněna, ale budete-li chtít jet příští rok:

  • podívejte se na web www.cintra.cz na pravidla pro zbraně a kostýmy, které budete potřebovat
  • na přelomu srpna a září se přihlásit taktéž na webu
  • a pak už jen na konci září přijet - Cintra typicky koná na základně Orlovy u Humpolce v termínu kolem sv. Václava.

 Válka o Cintru

"Trval tam boj, z něhož nebylo možno odhadnout, kdo vítězí, neboť stejně jako vlny neustále do skal bijí, neslábnou a ustoupí pouze proto, aby znovu udeřily, však skála přece stojí, přec jen se tyčí nad běsnícím vlnobitím."

(Andrzej Sapěkowski: Sága o Zaklínači)

Za organizátory
Ladislav Pelcl - Bilbo

info@cintra.cz | www.cintra.cz | 29. září-1. října 2017 | Orlovy | FB

Válku o Cintru pořádá středisko Hiawatha Praha.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 587x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu