....

Chyba na stránce: Jak jsem se stal dobrovolníkem na Světové skautské základně v Kanderstegu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3499-jak-jsem-se-stal-dobrovolnikem-na-svetove-skautke-zakladne-v-kandestegu?autologin=1"

Jak jsem se stal dobrovolníkem na Světové skautské základně v Kanderstegu

Jak jsem se stal dobrovolníkem na Světové skautské základně v Kanderstegu

Filip Nývlt (19 let) strávil letošní léto v týmu tzv. Pinkie dobrovolníků Světové skautské základny v Kanderstegu (KISC). Přečti si, co stálo za jeho rozhodnutím a co mu zážitek přinesl:

Právě je prosinec a sedím s teplým čajem u krbu a přemýšlím, jestli mě rovering posouvá tam, kam bych chtěl. Po skvělých letech na táboře začínám cítit, že skauting mě táhne trochu jinou cestou. Zjišťuji, že chci poznat rovering ještě jinak a někam se posunout osobnostně. Po krátkém hledání na stránkách zahraničního odboru skautingu mi padá do očí švýcarská skautská základna v Kanderstegu, zkráceně KISC (Kandersteg International Scout Centre). Zbývá ještě 14 dní do uzavření přihlášek na léto 2017, a tak neváhám a začínám vyplňovat všemožné dokumenty, oběhávat doktory nebo psát žádost řediteli o dřívějším ukončení ročníku. V Kanderstegu jsou 4 turnusy ročně a každý z nich na 3 měsíce. Jelikož ještě studuji, volím letní turnus.

V únoru konečně přichází odpověď, že jsem vybrán a začínám šetřit a kupovat vhodné vybavení do Alp. Jedná se o dobrovolničení, a proto mám zajištěnou skvělou stravu, ubytování a mnoho benefitů souvisejících se základnou v přilehlých alpských městečkách. Jako tříměsíčnímu dobrovolníku se mi naskytly tři možnosti, kde pracovat. V kempu, chalet (tzn. chata) servis týmu nebo v programovém týmu. Během dvoutýdenního tréninku přicházím na chuť dobrovoličení v chalet servis týmu.

Dobrovolničení v chalet servis týmu zahrnovalo vaření až pro 1400 lidí, starání se o přípravu ubytování pro skauty a prodej ve skautském obchodě. Práce tu není prací, ale zábavou. Hodiny protančené v kuchyni s všemožným kuchařským náčiním mi zanechává nezapomenutelné zážitky. Každý den tu prožíváme takové permanentní mini jamboree. Každý z nás je z jiné země s jinou kulturou, což přesně ukazuje pestrost a jedinečnost každého z nás. Po třech měsících jsme jedna velká rodina, v které jsou úžasná přátelství se skvělými zážitky.

Kandersteg je uprostřed Alp obklopen krásnou přírodou se zasněženými vrcholky hor, jezery ledovcového původu nebo dokonce pravými ledovci, a tak většinu volných dnů vyrážím na trek do hor, užít si snídani při východu slunce, zalézt si po skalách, nebo na ferratu. Týdně máme pro sebe 1,5 dne volno, ale i to nám stačí si užít perfektní čas mimo základnu.

Kandersteg je skvělá příležitost objevit sám sebe, poznat skvělé přátelé, nebo získat skvělou zkušenost do života. Kandersteg je prostě magické skautské nebe na zemi.

Určitě vyraž do Kanderstegu a nepromeškej svojí šanci, prosinec se blíží ;)

Více informací na http://www.kisc.ch/ nebo na international@skaut.cz.

Filip Nývlt, Roverský odbor

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1138x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

1 Názor
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu