....

Chyba na stránce: Podzimní čísla časopisů právě přilétají do vašich schránek - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3503-casopisy-rijen-2017?autologin=1"

Podzimní čísla časopisů právě přilétají do vašich schránek

Podzimní čísla časopisů právě přilétají do vašich schránek

Další vydání skautských časopisů už jsou na cestě k vám. Nadité zajímavými články, inspirací pro vaši skautskou činnost, rozhovory a spoustou dalšího. Na následujících řádcích vám šéfredaktoři přiblíží, co v jednotlivých aktuálních číslech najdete. Neváhejte a začtěte se s námi!

Zkontrolujte, jestli říjnové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod. 

Ben Já Mína

Benovi ve škole chybí parťačka, podzimní bacily dostihly totiž i Mínu. Jde jí navštívit a najde u ní tajemnou lahvičku, kterou vypije (smí vůbec takévé věci dělat?!), a díky tomu se zmenší. A tak toho využije a jde zjistit, co jeho kamarádce vlastně je.

Přijdete na to i vy s dětmi? Společně si můžete udělat super vitamínový salát, zkusit pokus se zvukem nebo si vyrobit parádní žaludovou píšťalku. K tomu všemu jsme pro vás opět sepsali další tipy a nápady do metodiky, kterou najdete na skaut.cz/metodikabenjamina.

Budeme moc rádi, pokud se zapojíte do hodnocení tohoto čísla. Více informací vám poskytne šéfredaktorka Julča na adrese julie.dominika.zemanova@skaut.cz.

Prohlédnout zářijové číslo časopisu

Světýlko

Zářijové Světýlko přináší změnu konceptu časopisu a s tím i první téma tohoto ročníku - Vesmír. S družinou Čolků se v úvodním komiksu čtenáři zapojí do stavby vesmírné lodi, se kterou se na dalších stránkách vydávají na průzkumnou misi. Na velkém plánu sluneční soustavy si vesmírní dobyvatelé vyzkouší znalost světových stran, seznámí se se skafandrem a meziplanetárními prostředky.

V časopise nechybí mnoho úkolů navázaných na stezku a cestičku jako chování v dopravních prostředcích, jak se vypořádat s úkoly, co je to totemová a rojová hůl, dobrý skutek a další. Blíží se Závod vlčat a světlušek proto i ve světýlku začínáme zařazovat úkoly pro pilování závodních disciplín, tentokráte je to zdravověda a květiny. V rubrice symbolického rámce se čtenáři blíže seznámí s hadem Ká, Mechůvkou a Pepkem.

na výrobu kosmického světla a překvapte světlušky a vlčata tématicky laděnou schůzkou. Jen dejte pozor, nepouštějte k výrobě děti. Tekutina ze svítících tyčinek není přívětivá chemikálie. I vy při přípravě použijte rukavice a ochranné brýle!

Budeme rádi, když se inspirujete nápady na využití Světýlka v oddílech a doplníte, jak jste s dětmi a Světýlkem pracovali vy.
Prohlédnout říjnové číslo časopisu

Skaut

Zářijový Skaut láká úvodním článkem na světové jamboree do USA a seznamuje čtenáře s jedinečným místem tábořiště Summit Bechtel Reserve a jedním ze sportů, které místo nabízí - BMX. Strana Promluv k světu bublinou vybízí k účasti v soutěži v kreslení komiksů na aktuální témata udržitelného rozvoje.
I v novém ročníku pokračuje SKAUT v představování nových odborek, tentokráte aktuálním volební tématem a odborkou OBČAN, a také odborkou reportér.
K výročí 110 let narození Jaroslava Foglara SKAUT zařazuje Jestřábovu povídku Vteřiny hrůzy s ilustracemi Pavla Čecha.
Nechybí ani pravidelné rubriky: Pokusy - na téma otisky prstů, Jak na stezku - Já a můj život, Detektivka, Zdravověda, Rádcovník a další...

Prohlédnout říjnové číslo časopisu

Roverský kmen

Informací je kolem nás v současné době tolik, že je nestíháme ani zachytit, natož filtrovat. Zrychlil se jejich přenos a znásobil se jejich objem. Navíc je teď díky internetu může psát snadno a ve velkém úplně každý. A to bez toho, aniž by respektoval nějaká novinářská pravidla. Typicky skutečnost, že všechny informace, které někam napíšeme, musíme mít potvrzené konkrétními lidmi a nesmí se jednat o nepodložené domněnky, kterými akorát děsíme lidi okolo.

A přesně tomu se věnuje aktuální číslo Roverského Kmene. Rozhodně ale doporučuje přečíst i velký bilanční rozhovor se Špalkem, který po dvaceti letech předával šéfování skautských kurzů Gemini. Jedná se, dle našeho názoru, o jeden z nejzásadnějších rozhovorů tohoto roku.

Prohlédnout říjnové číslo časopisu

Skauting

Motivací nabité číslo Skautingu vás vezme na zběsilou jízdu motající se kolem motivace dětí i dospělých. Dlouhé diskuze patří především rozebírání vnitřní a vnější motivace a s nimi spojenými odměnami a tresty. Nemálo stránek však poradí, co s motivací dospělých v oddíle a v neposlední řadě nás samých.

V článcích naleznete hojně "návodů jak na to" a po vzoru našich slov se i my snažíme aby náš časopis doputoval k těm, kteří po něm touží. Takže pokud jste plně motivovaní a stejně tak váš oddíl či družinka, nemusíte časopis otevírat a doporučujeme jej předat někomu, kdo jej užije lépe.

Změnou, jak je na první pohled vidět, prochází forma, zavádíme však také řadu nových či přepracovaných rubrik, ať už jde o širší názorovou sekci, metodický kalendář ve formě nástěnky, anebo pravidelné rubriky věnované specifikům světlušek a vlčat či výchovy prostřednictvím oddílu a družinového systému. Cíl časopisu přitom zůstává stejný: nabízet vedoucím oporu i nové obzory pro skautskou činnost.

 

Skautský svět

Časopis pro dospělé skauty přichází do nového ročníku ve změněné grafické podobě s několika novými rubrikami. Má také osm stránek navíc a je v něm větší prostor pro články z činnosti Kmene dospělých poté, co přestala vycházet příloha Kmene dospělých MagOS.

V tematickém článku si přečtete o zakládání nových oddílů a středisek, v rozhovoru se sociologem Danielem Prokopem o tom, koho budou letos volit mladí i o tom, proč a jak s aktuálními veřejnými tématy pracovat ve skautingu. V další nové rubrice s názvem Historie k dnešku se budeme dívat na méně známé události z historie českého skautingu a na to, co nám mohou říkat dnes. Začínáme s šumavskými borůvkovými brigádami, které se odehrály před sedmdesáti lety.

Prohlédnout říjnové číslo časopisu

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité. Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska. Jedno číslo navíc stojí 25 Kč. 

Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání stránky send.cz.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1015x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu