....

Chyba na stránce: Tip na výlet: iQLANDIA - inzerce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3523-iqlandia?autologin=1"

Tip na výlet: iQLANDIA - inzerce

Tip na výlet: iQLANDIA - inzerce

IQLANDIA, o.p.s. provozuje dvě science centra v Liberci – iQLANDII a iQPARK. Obě zařízení jsou od sebe vzdálená 150 metrů. iQLANDIA je samostatná budova, iQPARK se nachází přes ulici v Centru Babylon. Zeptali jsme se Jiřího Vojtěcha, marketingového specialisty IQLANDIA, o.p.s., na praktické otázky k iQLANDII i k iQPARKU:

Zkuste prosím popsat nej atrakce v iQLANDII a proč byste ji doporučil pro návštěvy skautům.

Máme přes 400 interaktivních exponátů v 10 expozicích. Nic není za vitrínami, vše si návštěvníci mohou vyzkoušet a přicházet tak na věci z oblasti fyziky, chemie, matematiky, biologie a dalších přírodovědných oborů. TOP 5 exponátů: Humanoidní robot Thespian, Simulátor vichřice, Ohnivé tornádo, Simulátor kosmického výcviku, Mars Rover. Velmi populární je naše science show, kdy lektor za pomoci dobrovolníků z řad publika předvádí pokusy z fyziky a chemie. Součásti centra je i Planetárium Ultra HD, které je ideální přípravou na poznávání hvězd při spaní pod širákem.

Pro koho je centrum určeno a jak vypadá taková typická návštěva iQLANDIE?

Centrum je určeno pro rodiny s dětmi od 8 let, školy, skautské oddíly a jiná volnočasová sdružení. Návštěvníkům doporučujeme vyhradit si na návštěvu iQLANDIE minimálně 4 hodiny, klidně tu ale mohou strávit celý den. Kromě 400 exponátů, které mohou zkoušet a poznávat, nabízíme mnoho doprovodných programů, které jsou v ceně vstupenky – Science show, laboratorní workshopy (aktuálně Forenzní workshop), Badatelské aktivity v expozicích (např. Život s bílou holí, Symfonie blesků, atd.). Návštěvníci často využívají i kombinaci expozic a Planetária. V areálu je i restaurace s hotovými jídly a rychlé občerstvení.

Aktuálně máme v iQLANDII dočasnou výstavu Top Secret, která bude u nás jen do konce roku.

iQPARK

Na co se mohou těšit návštěvníci iQPARKU a pro koho je centrum určeno?

Centrum nabízí cca 200 interaktivních exponátů ve 4 expozicích. Velmi populární je expozice Svět kolem nás, kdy se děti i dospělí mohou stát hasiči, vyzkoušet si být zpěvákem nebo kytaristou, stavbařem nebo třeba moderátorem televizních zpráv. Populární je i Ordinace, kde se návštěvníci dozvědí spousty zajímavostí o lidském těle. iQPARK je určen pro rodiny s dětmi od 2 do 10 let, mateřské a základní školy, skautské oddíly a jiná volnočasová sdružení.

Kolik času bychom si měli naplánovat na návštěvu iQPARKU?

Na návštěvu iQPARKU vám doporučujeme si vyhradit minimálně 3 hodiny. Vyzkoušíte si 200 exponátů a můžete navštívit doprovodné programy – ­Science show, laboratorní workshopy (aktuálně Voda není nuda), Badatelské aktivity v expozicích (Roboti Lego Mindstorms atd.). Vše v ceně vstupného. V centru je i možnost občerstvení v bistru.

Cena vstupného pro organizace trvale pracující s dětmi je 100 Kč/osoba do iQLANDIE a 70 Kč/osoba do iQPARKU.

Těšíme se na vaši návštěvu! Více na www.iQlandia.cz

--
Tento článek je placenou inzercí.
Michaela Čakrtová - Střízla, asistentka TDC

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 654x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu