....

Chyba na stránce: Připoj se k Roverům z celé Evropy a vydej se v létě na Roverway 2018! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3542-pripoj-se-k-roverum-z-cele-evropy-a-vydej-se-v-lete-na-roverway-218?autologin=1"

Připoj se k Roverům z celé Evropy a vydej se v létě na Roverway 2018!

Připoj se k Roverům z celé Evropy a vydej se v létě na Roverway 2018!

Jsi nadšený rover nebo ranger, který/á by rád/a vyrazil/a příští léto za hranice? Rád/a trávíš čas s podobně smýšlejícími vrstevníky? Chtěl/a by ses podívat na akci určenou mladým skautům z celé Evropy a poznat tak nové lidi? Plánuješ zažít velká dobrodružství a nebojíš se výzev? Pokud ano, ROVERWAY 2018 je akce přímo pro tebe, tak neváhej a ZAREGISTRUJ SE!

O CO, ŽE TO JDE?
Jedná se o celoevropskou akci pro mladé rovery a rangers (18-22 let), která proběhne 23. července – 2. srpna 2018 v Nizozemsku.

ČÍM SE ROVERWAY LIŠÍ OD OSTATNÍCH AKCÍ?
Tato akce není stejná, jako mnohé, na které vyrážíš jen s národním kontingentem. Na Roverway totiž jedeš s vlastní partou lidí, tzv. "patrolou", se kterou si zvolíte přesně to, co byste právě vy chtěli vidět, zažít nebo zdolat. Podle výběru se pak připojíte k dalším skupinkám ze všech různých zemí Evropy a společně s nimi prožijete jedinečné dobrodružství. Cool, ne? :)

NEVÍŠ S KÝM JET?
Na Roverway můžeš vyrazit například se svým roverským kmenem, ale samozřejmě to není jediná možnost. Pokud máš nějaké kamarády z různých kurzů nebo jsi někde potkal partu sympatických skautů, můžeš vyrazit s nimi! A že ani tak nemáš s kým jet? Takových vás je víc a společně složíte nové patroly nebo se přidáte k již vytvořeným.

JAK TO TEDY PROBÍHÁ, KDYŽ KAŽDÝ DĚLÁ, CO SI SÁM ZVOLÍ?
Základem je, že se těchto deset dní dělí na dvě hlavní části. V jedné z nich jde převážně o cestování a poznávání tamějších krás, v té druhé zase o společné zakotvení na jednom tábořišti.

"Path – Cesta" (1. část)
Prvních 6 dní je vyhrazeno právě pro vámi zvolenou cestu. Po zahajovacím ceremoniálu se spojíte s dalšími patrolami z jiných zemí, které si vybraly stejný program a utvoříte mezinárodní kmen. S tím se poté rozjedete do různých koutů Nizozemska, kde bude pro váš kmen připraven pestrý program. Na výběr toho bude opravdu dost, od kultury přes turistiku, vzdělávací programy, až po adrenalinové zážitky a zdolávání vlastních hranic. Vždy se také zapojíte do nějakého veřejně prospěšného projektu. 

„Kemp" (2. část) Po cestách, které budete absolvovat jednotlivě ve skupinách, se sejdeme ve společném tábořišti na další 4 dny. Zde bude připravený nabitý program plný zajímavých a zábavných bloků, na každý den jiný. I tady si můžete vybírat aktivity vám a vaší patrole nejbližší.

PROČ JET?
Jedním z mnoha důvodů je jistě země sama. Nizozemsko je krásnou, barevnou zemí, obklopenou nejen tulipány, mlýny a milými lidmi, ale i jezery, říčními kanály a mořem. A jelikož je tahle spojitost s vodou pro Nizozemce tolik typická, připravili si pro nás program i na lodích! Dokonce slibují, že každý bude mít možnost vyzkoušet si tuto aktivitu. Paráda, ne?!

BOJÍŠ SE CIZÍHO JAZYKA?
I přes lákavé dobrodružství, máš obavy ze své jazykové bariéry a nevíš, jak se na místě domluvíš? Nemusíš mít strach! Místním jazykem je sice nizozemština, ale na celé Roverway se v klidu domluvíš anglicky a stačí i úplně základní angličtina - vše ostatní půjde samo. Hodí se, aby 1 ze skupinky mluvil dobře, ale ani to není nutné. Přeci jsme skauti a ti si vždycky nějak poradí. ;)

JSI ROZHODNUTÝ/Á JET?
Skvěle! Registrace je právě spuštěna!

Hlásit se můžeš do 3 kategorií:

  • účastníci (16-22 let)
  • vedoucí patrol (18 a více)
  • IST (22 a více)

Registrovat se můžeš sám/sama či se skupinou zde.
Bližší informace se dozvíš na webu českého kontingentu.                                                                                                                                                         Také přidáváme průběžné info na náš facebook. Takže nás sleduj a přidej se!                                                                                                                  Pokud bys přeci jen ještě váhal/a, neváhej nám napsat na FB s jakýmikoliv dotazy! ;)

Tým Českého kontingentu se těší právě na tebe!
Nikola Jindrová - Baťťka
Petr Čížek - Pešl

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1027x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu