....

Chyba na stránce: Vše, co jsi chtěl/a vědět o mezinárodním skautingu, ale bál/a ses zeptat - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3587-vse-co-jsi-chtel-a-vedet-o-mezinarodnim-skautingu-ale-bal-a-ses-zeptat?autologin=1"

Vše, co jsi chtěl/a vědět o mezinárodním skautingu, ale bál/a ses zeptat

Vše, co jsi chtěl/a vědět o mezinárodním skautingu, ale bál/a ses zeptat

Uvažoval/a jsi o skautském létě v zahraničí, o výletu s oddílem dál než za humna, o účasti na jiné mezinárodní skautské akci než Intercamp, WSJ a podobně, ale nikdy jsi pořádně nevěděl/a, kde začít hledat a čeho se chytit? Máme pro tebe dobré zprávy: všechny možnosti mezinárodního skautingu pěkně v kostce 24/7 na Křižovatce ;)

Zahraniční odbor spolu s administrátorem skautského webu kompletně přetvořil strukturu i obsah sekce "Mezinárodní" na Křiižovatce (hlavní stránka>vedení oddílů>mezinárodní), aby co nejlépe sloužila všem členkám a členům Junáka - českého skauta k jednoduššímu využívání radostí mezinárodního skautingu. Najdeš tam tedy nejen přehledně strukturovaný výčet všech mezinárodních možností, ale i stručné návody "jak na to" i po finanční stránce a nové nástroje, které by ti měly ulehčit hledání i rozhodování. 

KUDY SE DO SEKCE DOSTANU?

  • Je to jednoduché, stačí otevřít si Křižovatku, na černé horní liště zvolit "VEDENÍ ODDÍLŮ" a dále pokračovat do šedého sloupce "Mezinárodní".

CO TO NA MĚ VYKOUKLO A JAK SE V TOM VYZNAT? 

  • V pravé polovině můžeš vidět 4 "dlaždice", každá z nich tě dovede k jinému dobrodružství. Pokud se chceš vydat na některou velkou mezinárodní akci a nebo se o nich jen informovat, klikni na "Vyraž na velké akce". Jestli tě lákají výlety podle vlastního uvážení nebo chceš někde v zahraničí přiložit ruku k dílu a šetřit tím kapsu, vyber "Cestuj a pomáhej". Máš li chuť potkat se se skauty ze zahraničí atp., ale rád/a bys při tom zůstal/a v Česku, zvol si "Mezinárodní skauting z domova". No a pokud tě zajímá, jaké místo má Junák ve světové skautské rodině, na čem pracuje Zahraniční odbor a jak se můžeš zapojit, mrkni do "Mezinárodní skauting a ty". Každá z těchto 4 dlaždic tě zavede na stránku s konkrétnějším výběrem programů či akcí, ze kterých už si jednoduše vybereš právě to, co tě nejvíce zajímá ;)
  • V levé polovině na tebe kouká náš zbrusu nový nástroj "Mapa možností", který by ti měl umožnit zvolit skautský zážitek přesně podle místa, kam si zrovna přeješ vyrazit. Chceš se vydat na jednu z mezinárodních skautských základen na delší výpomoc či jen kratší návštěvu v rámci dovolené? Pak hledej žluté domečky. Rád/a bys zjistila, kde se budou pořádat nejbližší velké mezinárodní skautské akce? Koukej po červených lidičkách. To ale zdaleka není všechno! Do mapy můžeš, stejně jako každý v organizaci, přidat nové místo nebo ohodnotit to, kde už jsi byl/a! Pokud tedy například plánuješ pozvat na svůj letní tábor skauty z ciziny, přidej si někam do Česka svůj zelený stan a my ti pomůžeme zahraniční kamarády najít.
  • Hned pod mapou visí "Kalendář akcí", ve kterém můžeš pro změnu vidět chronologicky všechny zveřejněné mezinárodní skautské akce i ty, co se konají najednou po celém světě až do roku 2021! Pokud je ti tedy jedno, čeho se účastnit, ale máš na to jen omezený čas, stačí kalendář rozkliknout a vybrat si, co ze zahraniční nabídky ti sedí do termínu. ;)
  • Dole v sekci, podobně jako na hlavní stránce Křižovatky, tě čekají ty nejčerstvější novinky, ať už formou časově řazeného seznamu článků zahraniční rubriky, či newsletteru "Zahraniční info". Ten vychází 1x za 2 měsíce a k jeho odběru se můžeš přihlásit velmi jednoduše zadáním svého emailu a potvrzením přes tlačítko "odebírej zahraniční info". Pokud jsi nikde na webu nenašla/nenašel, co hledáš, vpravo dole najdeš, kam se ještě kouknout a kam se ozvat.

SEKCI "MEZINÁRODNÍ" JSEM VYZKOUŠEL/A A CHCI DÁT ZPĚTNOU VAZBU!

  • Budeme opravdu moc rádi za jakékoliv názory, připomínky či zkušenosti k sekci "Mezinárodní" a budeme se ji na základě tvých podnětů snažit nadále udržovat, aby ti byla stále co nejvíce ku pomoci! Neváhej se tedy ozvat kdykoliv ozvat na international@skaut.cz.

 

Markéta Byrtusová, Zahraniční odbor

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1041x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu