....

Chyba na stránce: Vše, co jsi chtěl/a vědět o mezinárodním skautingu, ale bál/a ses zeptat - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3587-vse-co-jsi-chtel-a-vedet-o-mezinarodnim-skautingu-ale-bal-a-ses-zeptat?tl=comments&autologin=1"

Vše, co jsi chtěl/a vědět o mezinárodním skautingu, ale bál/a ses zeptat

Vše, co jsi chtěl/a vědět o mezinárodním skautingu, ale bál/a ses zeptat

Uvažoval/a jsi o skautském létě v zahraničí, o výletu s oddílem dál než za humna, o účasti na jiné mezinárodní skautské akci než Intercamp, WSJ a podobně, ale nikdy jsi pořádně nevěděl/a, kde začít hledat a čeho se chytit? Máme pro tebe dobré zprávy: všechny možnosti mezinárodního skautingu pěkně v kostce 24/7 na Křižovatce ;)

Zahraniční odbor spolu s administrátorem skautského webu kompletně přetvořil strukturu i obsah sekce "Mezinárodní" na Křiižovatce (hlavní stránka>vedení oddílů>mezinárodní), aby co nejlépe sloužila všem členkám a členům Junáka - českého skauta k jednoduššímu využívání radostí mezinárodního skautingu. Najdeš tam tedy nejen přehledně strukturovaný výčet všech mezinárodních možností, ale i stručné návody "jak na to" i po finanční stránce a nové nástroje, které by ti měly ulehčit hledání i rozhodování. 

KUDY SE DO SEKCE DOSTANU?

  • Je to jednoduché, stačí otevřít si Křižovatku, na černé horní liště zvolit "VEDENÍ ODDÍLŮ" a dále pokračovat do šedého sloupce "Mezinárodní".

CO TO NA MĚ VYKOUKLO A JAK SE V TOM VYZNAT? 

  • V pravé polovině můžeš vidět 4 "dlaždice", každá z nich tě dovede k jinému dobrodružství. Pokud se chceš vydat na některou velkou mezinárodní akci a nebo se o nich jen informovat, klikni na "Vyraž na velké akce". Jestli tě lákají výlety podle vlastního uvážení nebo chceš někde v zahraničí přiložit ruku k dílu a šetřit tím kapsu, vyber "Cestuj a pomáhej". Máš li chuť potkat se se skauty ze zahraničí atp., ale rád/a bys při tom zůstal/a v Česku, zvol si "Mezinárodní skauting z domova". No a pokud tě zajímá, jaké místo má Junák ve světové skautské rodině, na čem pracuje Zahraniční odbor a jak se můžeš zapojit, mrkni do "Mezinárodní skauting a ty". Každá z těchto 4 dlaždic tě zavede na stránku s konkrétnějším výběrem programů či akcí, ze kterých už si jednoduše vybereš právě to, co tě nejvíce zajímá ;)
  • V levé polovině na tebe kouká náš zbrusu nový a stále se rozvíjející nástroj "Mapa možností", který by ti měl umožnit zvolit skautský zážitek přesně podle místa, kam si zrovna přeješ vyrazit. Chceš se vydat na jednu z mezinárodních skautských základen na delší výpomoc či jen kratší návštěvu v rámci dovolené? Pak hledej žluté domečky. Rád/a bys zjistila, kde se budou pořádat nejbližší velké mezinárodní skautské akce? Koukej po červených lidičkách. To ale zdaleka není všechno! Do mapy můžeš, stejně jako každý v organizaci, přidat nové místo nebo ohodnotit to, kde už jsi byl/a! Pokud tedy například plánuješ pozvat na svůj letní tábor skauty z ciziny, přidej si někam do Česka svůj zelený stan a my ti pomůžeme zahraniční kamarády najít.
  • Hned pod mapou visí "Kalendář akcí", ve kterém můžeš pro změnu vidět chronologicky všechny zveřejněné mezinárodní skautské akce i ty, co se konají najednou po celém světě až do roku 2021! Pokud je ti tedy jedno, čeho se účastnit, ale máš na to jen omezený čas, stačí kalendář rozkliknout a vybrat si, co ze zahraniční nabídky ti sedí do termínu. ;)
  • Dole v sekci, podobně jako na hlavní stránce Křižovatky, tě čekají ty nejčerstvější novinky, ať už formou časově řazeného seznamu článků zahraniční rubriky, či newsletteru "Zahraniční info". Ten vychází 1x za 2 měsíce a k jeho odběru se můžeš přihlásit velmi jednoduše zadáním svého emailu a potvrzením přes tlačítko "odebírej zahraniční info". Pokud jsi nikde na webu nenašla/nenašel, co hledáš, vpravo dole najdeš, kam se ještě kouknout a kam se ozvat.

SEKCI "MEZINÁRODNÍ" JSEM VYZKOUŠEL/A A CHCI DÁT ZPĚTNOU VAZBU!

  • Budeme opravdu moc rádi za jakékoliv názory, připomínky či zkušenosti k sekci "Mezinárodní" a budeme se ji na základě tvých podnětů snažit nadále udržovat, aby ti byla stále co nejvíce ku pomoci! Neváhej se tedy ozvat kdykoliv ozvat na international@skaut.cz.

 

Markéta Byrtusová, Zahraniční odbor

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 220x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu