....

Chyba na stránce: Srdečně vás zveme na XXVIII. Skautský seminář Ekumenické lesní školy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3588-srdecne-vas-zveme-na-xxviii-skautsky-seminar-ekumenicke-lesni-skoly?autologin=1"

Srdečně vás zveme na XXVIII. Skautský seminář Ekumenické lesní školy

Srdečně vás zveme na XXVIII. Skautský seminář Ekumenické lesní školy

12. – 14. ledna 2018 v pražském Salesiánském divadle

Registrace a více informací na https://els.skauting.cz/seminar/

V příštím roce oslaví naše republika 100 let od svého vzniku. Toto významné výročí si budeme s Ekumenickou lesní školou připomínat po celý rok a začneme hned v lednu na semináři ELŠ. Ústředním tématem 28. ročníku semináře, který se koná pod záštitou Skautského institutu, bude vlastenectví.

Prostřednictvím formuláře na výše uvedené adrese se můžete registrovat jako účastníci, rezervovat jídlo či místo na spaní. Registrujte se prosím i v případě, že o jídlo či přenocování nemáte zájem nebo přijdete jen na část semináře. Registrace totiž výrazně urychlí a usnadní vaše odbavení při příchodu. A které osobnosti přijaly pozvání do pražského Salesiánského divadla tentokrát?

V pátek se můžeme těšit na recitál Ládise Heryána a tradiční setkání kruhu ELŠ. Sobotní sérii vystoupení odstartuje duchovním úvodem skutečský děkan Jan Linhart. Následně budeme mít možnost pohovořit s šéfredaktorem týdeníku Respekt Erikem Taberym o roli novinářů v současné společnosti a sobotní dopoledne uzavře Marek Orko Vácha: „Proste o velké věci, ne o ty malé. Království dobývají násilníci, buďte jimi a vstupte. Poslední, co chci říct, a proč jsem to všechno napsal, je to, s čím se loučívám, když Vás vidím naživo… I love you.“ (Marek Orko Vácha: Nevyžádané rady mládeži, 2017)

Po obědě promluví přední český mediální odborník profesor Jan Jirák o médiích jako továrně na emoce. Pokusí se na příkladech ilustrovat, že významným rysem mediální produkce ve vztahu k rodné zemi a národu je důraz na emocionalizaci prožitku vlastenectví. Druhým odpoledním hostem bude frontman skupiny Kamelot Roman Horký, s nímž povede rozhovor bratr Pade: „Je pro mne skautem. Neboť co máme jako ideál skauta v zákoně, Roman naplňuje svým životem. Upřímný, čestný, přímý a přátelský člověk. Romantik. Osobnost. Rovný chlap. To, o čem mluví nebo o čem zpívá, mu tak nějak přirozeně věříme.“ Sobotní večer nabídne portrét spisovatele, scenáristy, skauta a politického vězně Jiřího Stránského v dokumentárním filmu Břetislava Rychlíka Skautské desatero Jíry Stránského.

Budeme rádi, pokud přijmete naše pozvání na nedělní mši svatou a setkání s významnou osobností Ekumenické lesní školy emeritním biskupem Františkem Radkovským. Neméně zajímavé bude jistě i povídání zvonaře a restaurátora zvonů Petra Manouška, třetího v rodové linii věhlasných zvonařů. V průběhu semináře se můžete těšit také na již tradiční doprovodný program v podobě uličky skautských prodejců nebo antikvariátu.

V termínu semináře se koná první kolo volby prezidenta České republiky. Přestože mnozí z nás budou daleko od svého trvalého bydliště, nedopusťme, aby nám tato skutečnost vzala možnost hlasovat. Vyřiďte si proto včas voličské průkazy a odevzdejte svůj hlas během semináře. K nejbližší volební místnosti, která je vzdálená asi 10 minut chůze, vás nasměrují mapky v prostorách Salesiánského divadla. O voličský průkaz můžete požádat na vašem obecním úřadě buď osobně (až do 10. ledna 2018 do 16.00 hodin), nebo písemně (do 5. ledna 2018). Více informací o voličských průkazech najdete na webu ministerstva vnitra.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 816x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu