....

Chyba na stránce: Stáhněte si skautské e-knihy, rozšířili jsme nabídku o zajímavé kousky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3603-elektronicke-knihy?autologin=1"

Stáhněte si skautské e-knihy, rozšířili jsme nabídku o zajímavé kousky

Stáhněte si skautské e-knihy, rozšířili jsme nabídku o zajímavé kousky

Nabídku skautských bestsellerů ve formě e-knih jsme opět rozšířili o zajímavá knižní díla. Kupte si digitální verzi skautských publikací za rozumnou cenu, nebo využijte možnost některé stáhnout zdarma. Nechte se vtáhnout do skautského literárního světa stejně jako tisíce dalších skautů a skautek!

Signály z neznáma

Zakladatele skautingu A. B. Svojsíka zná každý skaut, ale jaké poselství nám zanechal? Jaký chtěl, aby byl skauting, oddíly, jeho vůdci i čelní představitelé? Co si myslel třeba o statečnosti, korupci, kultuře či cestování? Odpovědi najdeme především ve stovkách článků, které napsal do novin, časopisů či almanachů. Vybrali jsme ty, které jsou i po desítkách let živou inspirací pro dnešek a pomáhají k pochopení smyslu skautingu. A doplnili je o Svojsíkovo líčení příběhů z historie a z cestování po celém světě. Mnoho textů je určeno i dětem a tak se hodí pro přiblížení zakladatele skautingu členům našich oddílů.
 
Kupte si knížku za 98Kč
 

Příběhy ke skautskému slibu a zákonu

Praktický návod, jak vést skauty a skautky k výchovným hodnotám. Příběhy jsou se skautingem od počátku pevně spjaté – mají lví podíl na jeho přitažlivosti a vyprávění je magickou silou, která umí proměňovat charakter. Skautský slib a zákon jsou zase úhelnými kameny našeho výchovného poslání. Kniha dlouholetého předsedy duchovního odboru Junáka Jiřího Zajíce – Edyho, přináší jak pohledy na dnešní chápání slibu a zákona určené především pro vedoucí, tak především povídky s otevřeným koncem psané pro skauty a skautky. Nejde v nich o mravoučné vyprávěnky, ale o příběhy ze současného života, které vedou k přemýšlení a ukazují i rozporuplnost lidského jednání. Pomáhají v rozhodování, učí pečlivě uvažovat a kultivují svědomí.

Kupte si knížku za 60Kč
 

Rádce skautské družiny

Kniha je určena nejen skautským rádcům a rádkyním, ale i všem skautům a skautkám, kteří mají zájem o svou družinu a chtěli by přispět k její úspěšné činnosti. V knížce Rádce skautské družiny najdete pečlivě zpracovaný celoroční program schůzek v klubovně a výprav do přírody, doplněný spoustou skvělých rad a návodů. Skautský spisovatel Miloš Zapletal s vámi v knížce sdílí mnohaleté zkušenosti, hry, rukodělky, nápady a podněty k zajímavým akcím, program úspěšných družinovek, vycházek i výprav.

Kupte si knížku za 50Kč
 

Severka

Děj knihy Severka se odehrává po listopadové revoluci roku 1989, kdy se opět svobodně mohl obnovit Junák a v jednom zapadlém pohraničním městečku se místní učitel rozhodne založit skautský oddíl. Sledujeme jeho vznik, získávání místních kluku, první schůzky a výpravy. Vše obalené do dobrodružného příběhu a prokládané časopisem, který vedoucí pro svůj oddíl vydává.
Tento příběh byl rozepsán již v roce 1990, kdy začal vycházet na pokračování v časopisu Junák, i jako komiks. Ale netrvalo dlouho a autor knihu odložil. Jeho příznivci se jí dočkávají až nyní, po pětadvaceti letech.

Kupte si knížku za 60Kč
 

Poselství skautské výchovy

Pro přípravu na první bod čekatelských a vůdcovských zkoušek - myšlenkové základy skautingu - vám velmi pomůže si ujasnit to, co většinou jen tušíte, ale neumíte dobře vyjádřit. Jednotlivé kapitoly napoví, o čem se tu píše: Skautská vševýchova, O smyslu výchovného snažení, Co nám bylo dáno do kolébky aneb A. B. Svojsík dnes, Myšlenkové základy skautingu aneb náš výchovný cíl, Tři základní otázky, Osobnost vůdce, Identita dítěte, Morální výchova, Chvála každodenního přátelství.

Stáhněte si knížku zdarma!

Poselství skautské výchovy na skaut.cz/obchod

Projděte si celou nabídku

Objevte další tituly, které už vyšly dříve a které vás zaujaly! Celou dabídku skautských e-knih najdete níže.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2911x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu