....

Chyba na stránce: Výchovní zpravodajové a zpravodajky se potkali na SeVýZu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3624-vychovni-zpravodajove-a-zpravodajky-se-potkali-na-sevyzu?autologin=1"

Výchovní zpravodajové a zpravodajky se potkali na SeVýZu

Výchovní zpravodajové a zpravodajky se potkali na SeVýZu

Padesátka zpravodajů pro výchovu z celé republiky strávila společně jeden z říjnových víkendů. Setkání výchovných zpravodajů (SeVýZ) proběhlo v termínu 20. až 22. října v Pardubicích. Pro účastníky bylo připraveno více než dvacet programů, lektorovali je skauti i odborníci z řad neskautů. Vše se samozřejmě točilo kolem výchovy a její podpory.

Na SeVýZ dojeli výchovní zpravodajové středisek, okresů i krajů, bohatě využili prostor k seznámení a vzájemné výměně zkušeností. Každý si mohl předem vybrat z programů, které na setkání probíhaly paralelně. Připraveny byly bloky věnované náplni činnosti výchovného, výchovným nástrojům a práci s nimi, vzdělávání v Junáku, andragogice, mentoringu, koučování, současným dětem, zajímavým programům a projektům, do kterých lze zapojit oddíly v domovských jednotkách. Společně účastníci tvořili a plánovali, snažili se maximálně vytěžit příležitost k tomu, aby mohli lépe zastávat svou práci výchovných. K pohodové atmosféře přispělo prostředí Skautského centra Vinice i péče organizátorů setkání.

Jak akci hodnotí účastníci? „SeVýZ mi přinesl větší odhodlání začít na středisku realizovat věci, které jsem měla strach řešit kvůli nezájmu oddílových vedoucích. Dodal mi odvahu a spoustu inspirace, chci rozjet projekty, které jsem měla v hlavě. Seznámila jsem se se zajímavými lidmi a na programech se naučila hodně nového a inspirujícího. Určitě bych SeVýZ všem doporučila. Pokud se bude setkání opakovat, ráda přijedu,“ prozradila Jana Kvapča Kvapilová ze střediska Pozořice.

Díky ohlasům na akci i po ní jsme rozhodnuti SeVýZ opět uspořádat, ukázalo se, že takové setkání má pro výchovné zpravodaje velký smysl. „Přiznám se, že ačkoliv se ve skautu pohybuji od dětství, tak mi některé věci došly právě až tady. Netušila jsem, jak je Junák promakaný, co se týká výchovy a vzdělávání. Cítím se teď jistější v tom, co dělám, Vím, kam můžu sáhnout a pomoct tak ostatním vedoucím,“ zhodnotila přínos setkání další z účastnic. Vít Coufal – Takin ze Semil to shrnul takto: „Když pominu takové ty obvyklé věci, jako že člověk potká padesát lidí vezoucích se na stejné myšlenkové a pocitové vlně, pozná spoustu zajímavých osobností a získá pár kamarádů, tak mi SeVýZ přinesl toto - nová témata, jak k zamyšlení, tak k praktickému využití, inspiraci z praxe jiných středisek, pohled na zažité věci z jiných úhlů, tříbení názoru v diskuzích, nové kontakty, chuť se do toho ještě více obout a neočekávaně i kulturní zážitek divadelně-hudební. Účast na příštím SeVýZu všem vřele doporučuji! Sám se na něj moc těším.“

Materiály ze SeVýZu se staly základem pro sdílený prostor – odkaz je ZDE. Pokud ses na setkání nedostal/a a téma výchovy tě zajímá, pak tu můžeš objevit mnoho užitečných informací. Aktuální podněty k agendě výchovných zpravodajů řešíme v existující emailové konferenci pro výchovné zpravodaje – pokud se do ní chceš přihlásit, piš na michal.bures@skaut.cz

Michal Bureš – Bumerang
koordinátor projektu Podpora výchovných zpravodajů
michal.bures@skaut.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1008x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu