....

Chyba na stránce: Co děláte jen #zadobrypocit? Inspirujte 5. prosince ostatní! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3631-co-delate-jen-zadobrypocit-inspirujte-5-prosince-behem-mezinarodniho-dne-dobrovolnictvi-ostatni?autologin=1"

Co děláte jen #zadobrypocit? Inspirujte 5. prosince ostatní!

Co děláte jen #zadobrypocit? Inspirujte 5. prosince ostatní!

Mezinárodní den dobrovolnictví se slaví 5. prosince, a to už od roku 1985, kdy byl tento den vybrán Organizací spojených národů. V Česku se toho zatím mnoho neděje, ale to můžeme společně snadno změnit!

K Mezinárodnímu dni dobrovolnictví jsme proto přichystali výzvu pro všechny skauty a skautky, aby sdíleli s okolím, co dělají jen "za dobrý pocit".

Jak by to mělo vypadat? Vyfoťte se s cedulkou a nápisem #zadobrypocit a #skaut a napište, co všechno děláte bez pomyšlení na odměnu, a to nejen ve skautu, ale i jinde. Pokud se neradi fotíte, můžete fotku vynechat, jen napsat příspěvek a doplnit označením #zadobrypocit a #skaut. Nakonec sdílejte na svém Facebooku, Twitteru nebo Instagramu, my budeme ty nejlepší příspěvky vybírat a sdílet na oficiálních profilech Junáka - českého skauta. Na fotce samozřejmě nemusíte být sami! Klidně se vyfoťte s kamarády z družiny, kmene, oddílu, střediska...

A proč to vůbec děláme? Mezinárodní den dobrovolnictví se pro nás dotýká dvou témat. Státní instituce, veřejnost a vlastně ani skauti samotní často nevnímají svou práci pro ostatní ve skautu jako dobrovolnictví, a to přestože plně naplňuje jeho definici: věnujeme stovky hodin práci pro ostatní, aniž bychom za to chtěli víc, než dobrý pocit. A také to, že se skauti a skautky často neomezují jen na skauting, ale opravdu se snaží každý den zlepšovat svět okolo sebe a dělají dobrovolně mnoho jiných prospěšných věcí.

Byli bychom rádi, kdyby byli skauti a skautky inspirací pro ostatní, připomínali, že je normální starat se o své okolí, zajímat se o ostatní a pomáhat tam, kde je to potřeba. Pomůžete nám s tím? Ale pozor - je to jen #zadobrypocit .)

Barbora Trojak | barbora.trojak@skaut.cz
tisková mluvčí Junáka - českého skauta

Petr Vaněk - Permi | petr.vanek@skaut.cz
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

 


 

A jak to může vypadat ve skutečnosti? Třeba tak, jak ukazuje Anička Hubáčková, skautská vedoucí z Nového Města na Moravě.

„Předala jsem vedení oddílu a teď pracuju jako dobrovolnice ve Skautském institutu v Brně. Taky chystám nedělní snídani účastníků Mikulášského semináře a dělám lektorku projektu Skauti na Zemi. A když mi minulý rok zbýval čas, učila jsem zadarmo cizince češtinu. #zadobryskutek #skaut”

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 902x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu