....

Chyba na stránce: Vyšla prosincová čísla skautských časopisů, najdou si k vám cestu? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3637-casopisy-prosinec-2017?autologin=1"

Vyšla prosincová čísla skautských časopisů, najdou si k vám cestu?

Vyšla prosincová čísla skautských časopisů, najdou si k vám cestu?

Vyšla prosincová čísla skautských časopisů a v tuto chvíli se k vám snaží protlačit záplavou vánoční pošty. Můžete se opět těšit na zajímavé články, rozhovory, inspiraci pro vaši skautskou činnost a spoustu dalšího. Pojďme se společně podívat, jak šéfredaktoři časopisů jednotlivá čísla představují. Otevíráme, stránky zašustí.. a je to tu!

Ben Já Mína

Ben a Mína spolu s dalšími dětmi ze skupinky a vedoucí Jankou dostávají dopis až z dalekého severu, přesněji z Norska od kluka jménem Jonas. Jonas je podobně starý jako děti a díky deníkovým zápisům ze svých posledních dnů je seznamuje s tím, jak tráví předvánoční čas. Jednou vyráží na výpravu ven pozorovat zvířata, jindy zas vaří s rodiči horký ovocný punč nebo zkouší vyrobit těžítko či bimetalový teploměr. Nebojte, všechny aktivity benjamínci hravě s vaší pomocí zvládnou. Chceme vás také v adventním čase, který je na to vhodný, povzbudit k posílání dopisů - třeba benjamínkům, se kterými jste se mohli seznámit v prvním ročníku časopisu nebo s kýmkoli dalším, kdo by takový pozdrav mohl ocenit a mít z něj radost. A že vaše děti ještě nepíší? Nevadí! Pošlete obrázky. Z vašich soutěžních příspěvků víme, že pomocí obrázků se děti umí vyjádřit skvěle!

K tomu všemu jsme pro vás i tentokrát nachystali metodickou přílohu, kterou najdete spolu se staršími metodikami na adrese: skaut.cz/metodikabenjamina.
Budeme opět rádi za vae zapojení do hodnocení čísla časopisu - zapojit se můžete buď vyplněním dotazníku, nebo emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!

Prohlédnout nové číslo časopisu

Světýlko

V prosincovém Světýlku se Čolci vydávají po stopách zločinu a stávají se detektivy. Zkoumají místo činu, tvoří podobiznu podezřelého, luští tajnou zprávu, odebírají otisky prstů a řeší velký odpadkový případ!

V předvánočním čase se Světýlko věnuje dobrému skutku a přináší několik tipů, na jejich plnění. Na straně tipů k významným dnům si mohou vlčata a světlušky vybarvovat adventní kalendář, když někomu v předvánočním čase udělají radost.

Zajímavý adventní kalendář (který bohužel přišel do redakce až po uzávěrce) si můžete navíc stáhnout na následujícím odkazu.https://drive.google.com/file/d/1PvSuvu2ePNmqn4XVvIDsyiQtG1PNzx7v/view?usp=sharing

Ani v prosincovém Světýlku nechybí příprava na blíží se Závod vlčat a světlušek, tentokrát se seznamujeme s rybami, plazi, obojživelníky a savci.

Světýlko ukončilo celoroční rubriku Redaktor časopisu Světýlko, kterou splnilo pět čtenářů. Vlčka/světýlko je možné splnit i nyní, všech pět podmínek je vypsaných v aktuálním čísle časopisu.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skaut

Prosincový Skaut pokračuje v představování jamboree v roce 2019, přináší fotoreportáž z celostátního kola Svojsíkova závodu, z pohledu účastnice odkrývá dění na Intercampu a představuje úspěch radioklubu OK1RAJ na mezinárodní kosmické soutěži CanSat.

Na nové dvoustraně je pro rádce nebo aktivní členy připravena schůzka v podobě "Plánu na družinovou schůzku" dle Rádcovského zápisníku s využitím aktuálního čísla časopisu. Rubrikou s připravenou schůzkou budeme pokračovat i v dalších číslech SKAUTa! I v prosincovém čísle pokračujeme s představováním nových odborek, tentokrát "Putujeme za pravdou" a přidáváme další úkoly ze Zdravotníka.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Skautské hodnoty a výchova zasahují všude a mohou nám být velmi užitečné v našem budoucím povolání. Vedení lidí, organizační schopnosti i komunikaci s lidmi totiž už dávno máme natrénovanou z vedení tábora, komunikace s rodiči a plánování činnosti družiny nebo oddílu.

Mrkněte, jak všechny tyto dovednosti zužitkovat do aktuálního čísla Roverského kmene. Praktickým příkladem pak pro vás může příběh Honzy Vlachynského - Čibuka, který se svým kamarádem Andrejem Vališem v Brně založil nejlepší bar v republice. Je totiž skvělý, že máme tu možnost vychovávat z dětí lidi, kterým není jedno svět kolem nich, váží si lidské práce i přírody, jsou čestní a přímí a přijímají plně odpovědnost za své činy s radostí a elánem, který jen tak nevymizí.

Z dalších článků určitě stojí za zmínku i metodika dramatické výchovy, kterou naleznete v sekci Čekatelská nebo třeba reportáž z roverské akce KORBO.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skauting

Prosincové číslo skautingu vás svým tématem přiměje znova zvážit jídelníček na blížící se vánoční výpravu a celkově přemýšlet nad vařením jako důležitou součástí skautského programu. Praktickými nápady na práci s jídlem, jeho zkoumání, přípravu i vaření se v časopise tentokrát rozhodně nešetří.

Na dalších stránkách například zjistíte kterou šálu do oddílu pořídit a čím se inspirovat od náčelní Evičky. Přečtěte si, jak s novými posilami ve vedení slavit jejich přechod mezi rovery i jak přistupovat ke stezce. Přijměte tedy naše pozvání a neváhejte se zakousnout, bude vám chutnat.

Záleží ti na kvalitě časopisu? Nám taky! Napiš nám svůj názor na toto číslo :-)
 

Skautský svět

Jaké hlavní výzvy čekají skauty v příštím roce? Jak pracovat s motivací dětí, nejde přílišný důraz na bodování někdy proti cílům skautingu? Co je nového v Kmeni dospělých? Odpovědi na tyto otázky najdete v prosincovém Skautském světě.

V hlavním tematickém článku se dočtete o tom, jaké hlavní výzvy pro český skauting v příštím roce vidí 13 různých skautů a skautek z různých míst i úrovní organizace, které jsme oslovili.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité. Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska. Jedno číslo navíc stojí 25 Kč. 

Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2094x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu