....

Chyba na stránce: Nechte se unést kouzelnou hloubkou tajemství s novou knížkou Miloše Říhy - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3661-nechte-se-unest-kouzelnou-hloubkou-tajemstvi-s-novou-knizkou-milose-rihy?autologin=1"

Nechte se unést kouzelnou hloubkou tajemství s novou knížkou Miloše Říhy

Nechte se unést kouzelnou hloubkou tajemství s novou knížkou Miloše Říhy

Na skautském obchodě najdete opět novinku. Knížka s názvem "něco nic", je druhou básnickou sbírkou Miloše Říhy - Šípka. Texty vznikaly v letech 2011 - 2017 a jejich leitmotivem je věčná otázka: "Proč je něco spíš než nic?"

O knížce něco nic __/\______

Sám autor o textech říká, že jsou jakýmsi cholericky smutným deníkovým záznamem jeho pátrání po vlastní dospělosti.

Texty jsou psány poněkud netradičně v du - formě a autor skrze ně vede zvláštně poetický dialog se čtenářem i sám se sebou. Bohužel se závěrem knihy není úplně zřejmé, zda autorovo pátrání po dospělosti bylo úspěné.

Každopádně pokud se také v životě, ve chvílích všedních i důležitých, občas necháte unést kouzelnou hloubkou tajemství, jak věci vznikají a zanikají, je knížka určená právě Vám.

Celou knihou se prolíná grafická linka, kterou vytvořil knižní ilustrátor Jakub Gruber a která v různých místech na texty vtipně reaguje.

Knížku koupíte na skautském obchodě za 150Kč.

Křest knihy

Na křest knihy můžete dorazit  8. 2. od 19:00 v Kavárně Mlýnská na Kampě v Praze.  Všechny podrobnosti k pořízení knížky i ke křtu jsou tady:

www.neconic.cz

 Neco nic

Něco o autorovi knížky

Miloš Říha - Šípek (1984)

Duše skladem (2011, sbírka básní)
Setkávání (2013, novela, spolu s Michelle Losekoot)
Skautské vize (2014, kniha rozhovorů)
Bez jablka (2016, sbírka fejetonů, spolu s Michelle Losekoot)
něco nic (2017, sbírka básní)

----------------

Slovy autora:

Po šesti letech mi dnes vyšla druhá sbírka poezie. Jmenuje se "něco nic" a texty jsou z let 2011-2017. Jednou mi někdo řekl, že mám sklony k cholerickému smutku a ty texty takové asi trochu jsou. Zakonzervované emoce, otázky, nálady, zamyšlení. Podivný deník, ve kterém teď sám překvapeně listuju a pátrám, kým jsem oněch šest let vlastně byl.

Poezie je zvláštní žánr, který nevychází v obrovských nákladech. Tím spíš moc děkuju, že do toho můj milý vydavatel Tomáš Slavík šel. Dušoval se, že když si knížku objednáte do neděle, tak stihne dorazit i do Vánoc. Nebo ji půjde vyzvednout osobně.

Moc děkuju, že se mnou na knížce poslední půl rok pracoval Jakub Gruber, který vymyslel pro mne neskutečně milou grafickou podobu.

Pokud se Vám knížka bude líbit, budu moc rád, když se s ní třeba vyfotíte, odpovíte na věčnou otázku: "Proč je něco spíš než nic?" a budete sdílet i s odkazem na web.

---------------

Za TDC
Patra Daněčková (Peťule)
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 432x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu