....

Chyba na stránce: Máš hlavu plnou vizí? Staň se členem redakční rady časopisu SKAUT. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3665-mas-hlavu-plnou-vizi-stan-se-clenem-redakcni-rady-casopisu-skaut?autologin=1"

Máš hlavu plnou vizí? Staň se členem redakční rady časopisu SKAUT.

Máš hlavu plnou vizí? Staň se členem redakční rady časopisu SKAUT.

Hledáme člověka, co by nám pomohl tvořit vizi, směřovat časopis SKAUT a pomáhat v kontrole jeho naplňování. Přidej se k týmu a pomoz nám tvořit  další ročník, nebo několik dalších ročníků. Je tu i šance, že se nakonec staneš redaktorem/redaktorkou!

Koho přesně hledáme?

Nabídka se netýká psaní článků do časopisu (přesto, že autory sháníme stále také), ale tvorby vize a směřování časopisu. Sháníme někoho, kdo by pomáhal v kontrole jeho naplňování. Spolupráce by byla prozatím na dobrovolnické bázi. V případě zájmu a schopností je možné následně (od poloviny roku 2018) časopis začít řídit jako placený/á šéfredaktor/ka.

Pokud jsi člověk, který:

  • vede, nebo vedl oddíl skautů či skautek, či s vedením oddílu aktivně pomáhá/pomáhal,
  • má (nebo si udělá) představu o tom, jak vypadá současný časopis SKAUT,
  • má chuť mluvit do budoucí podoby časopisu SKAUT,
  • si udělá čas na úvodní schůzku o současné a budoucí podobě časopisu, po které se rozhodne o svém působení v redakční radě a jeho rozsahu.

...pak se nám určitě ozvi!

A to přímo Tomáši Slavíkovi - Fredovi (Tiskové a distribuční centrum Junáka - českého skauta) na e-mail: tomas.slavik@skaut.cz.

Něco o časopisu

Časopis pro skauty a skautky by měl obohacovat program skautských družin, podporovat výchovné nástroje a metody pro tuto věkovou kategorii a měl by přispívat k posilování sounáležitosti s hnutím. Časopis má za úkol pokrýt rozsáhlou a nejednotnou cílovou skupinu, a to tak, aby zaujal mladší skautky/skauty a přitom neodrazoval starší část věkové kategorie.

Časopis SKAUT je nejdéle vycházejícím časopisem pro děti v českých zemích, jeho první číslo vyšlo 15. ledna 1915. Redaktorem byl tehdy A. B. Svojsík, podíleli se i členové Pražské Dvojky. Název časopisu se postupem času měnil, od původního „Junák“ přes různé varianty, nejčastěji „Skaut – Junák“.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktrorka interní komunikace

Save

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 859x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu