....

Chyba na stránce: Šéfredaktor Respektu Erik Tabery, teolog a přírodovědec Marek Orko Vácha a další osobnosti budou hosty Skautského semináře ELŠ - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3685-sefredaktor-respektu-erik-tabery-teolog-a-prirodovedec-marek-orko-vacha-a-dalsi-osobnosti-budou-hosty-skautskeho-seminare-els?autologin=1"

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery, teolog a přírodovědec Marek Orko Vácha a další osobnosti budou hosty Skautského semináře ELŠ

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery, teolog a přírodovědec Marek Orko Vácha a další osobnosti budou hosty Skautského semináře ELŠ

12. – 14. ledna 2018 v pražském Salesiánském divadle

Registrovat se můžete a více informací najdete na https://els.skauting.cz/seminar/

Tématem 28. ročníku semináře, který se koná pod záštitou Skautského institutu, bude vlastenectví. Erik Tabery přijde diskutovat o roli novinářů v současné společnosti, Marek Orko Vácha představí svou knihu Nevyžádané rady mládeži. Přední český mediální teoretik Jan Jirák odhalí média jako továrnu na emoce a pohovoří o emocionalizaci prožitku vlastenectví v nich. Frontman skupiny Kamelot Roman Horký zahraje pár písniček a přiblíží nám svou tvorbu i životní osudy v rozhovoru s bratrem Padem, vůdcem Ekumenické lesní školy.

Provinční delegát Řádu bosých karmelitánů v České republice Petr Glogar promluví o významu a potenciálu přenosu životních scénářů, bohatství i problémů z generace na generaci. O svém netradičním povolání, životě a vztahu k vlasti pohovoří zvonař a restaurátor zvonů Petr Manoušek, třetí v rodové linii věhlasných zvonařů.

 Již tradičně se můžete těšit na recitál Ladislava Heryána a setkání kruhu ELŠ. Duchovní promluvou zahájí seminář skutečský děkan Jan Linhart. Chybět nebude ani spisovatel, scénárista a politický vězeň Jiří Stránský a jeho Skautské desatero. Nedělní mši svatou celebruje významná osobností Ekumenické lesní školy emeritní biskup František Radkovský.

Dále chystáme osvědčený doprovodný program v podobě výstav, uličky skautských prodejců nebo antikvariátu, do kterého můžete přinést pro vás nepotřebné skautské knížky a odnést si za ně jiné. Protože se v době semináře koná první kolo volby prezidenta České republiky, můžete si vyřídit voličské průkazy a odevzdat svůj hlas ve volební místnosti kousek od Salesiánského divadla. O voličský průkaz žádejte na vašem obecním úřadě buď osobně (až do 10. ledna 2018 do 16.00 hodin), nebo písemně (do 5. ledna 2018).

Prostřednictvím formuláře na adrese https://els.skauting.cz/seminar/ se můžete registrovat jako účastníci semináře a rezervovat jídlo či místo na spaní. Registrujte se prosím i v případě, že o jídlo či přenocování nemáte zájem nebo přijdete jen na část semináře. Registrace totiž výrazně urychlí a usnadní vaše odbavení při příchodu. Stravu a nocleh lze rezervovat do neděle 7. ledna.

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 552x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu