....

Chyba na stránce: Mezinárodní léto za humny aneb tipni si a vyhraj super pobyt! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3719-mezinarodni-leto-za-humny-aneb-tipni-si-a-vyhraj-super-pobyt?autologin=1"

Mezinárodní léto za humny aneb tipni si a vyhraj super pobyt!

Mezinárodní léto za humny aneb tipni si a vyhraj super pobyt!

Kde bude letos v létě v ČR místo s největší koncentrací zahraničních skautů?

A) na Kaprálově mlýně
B) v Moravském krasu
C) kousek od Brna

Pokud jsi odpověděl/a A), B) nebo C) gratulujeme, pálí ti to a vyhráváš možnost stát se mlýnským dobrovolníkem! Budeš moci pomáhat s chodem základny a tábořiště pro zahraniční skauty například z Belgie, Dánska, Lucemburska, Německa, Nizozemí, Polska či Velká Británie. Nejen, že zažiješ super léto na mlýně v mezinárodním prostředí, ale vyjedeš třeba příští sezónu za novými spřátelenými oddíly.

Během roku nám na mlýně pomáhají také zahraniční posily v rámci Evropské dobrovolné služby. V letních měsících můžeš být součástí tohohle mladého různorodého týmu i ty! V minulých letech jsme hostili dobrovolníky například z Dánska, Litvy, Rumunska či Španělska:

„Když se teď ohlížím zpátky, byly to dva týdny plné starých i nových přátel, angličtiny, trocha té manuální práce, ale hlavně spousta zábavy na kouzelném místě. Rumunka starající se o české děti, sledování prohry francouzského týmu ve finále ligy mistrů s partou 30 Francouzů nebo roveři strouhající hromadu brambor na jejich první bramboráky." Packa – Petra Ševčíková, Zlín

Máš šanci získat kamarády z různých koutů Evropy, procvičit si angličtinu i další jazyky a zažít radost z dobře odvedené práce. Navíc ti zajistíme zdarma ubytování (spolu s dalšími dobrovolníky ve slaměném domečku, v chatce či ve stanu), jídlo (třikrát denně výborná strava z kuchyně Kaprálova mlýna) a mlýnské dobrovolnické tričko ☺.

„I remember myself being nervous and extremely enthusiastic about seeing the place and meeting the people here, people who – guess what? - became my favourite! Because, yeah, the places are indeed marvelous and splendid. I think that what most impresses me is the hard work, and devotion, the patience and struggles, the passion and hope that you have invested here. (...) Mlyn is a special place for me and I will always come there with my heart open and whenever you need some extra help." Alexandra Panturu, Curtea de Argeș (Rumunsko)

Jaká práce u nás na dobrovolníky čeká?

  • servis pro zahraniční skauty tábořící na mlýně. Můžeš je vzít je na bazén, do lanáče, do jeskyní a přitom najít nová přátelství bez hranic.
  • práce na zahradě a na tábořišti (hrábě, lopata, dřevo, traktůrek, vidle...),
  • pomoc s programy (aquazorbing, slaňování, speleologie, výlety po okolí),
  • veškerá péče o základnu a okolí, pomoc v kuchyni a s úklidem,
  • služby v obchůdku - info pointu (zmrzlina, suvenýry a informace pro skauty i pro turisty),
  • projekty zaměřené na ochranu přírody (pár minut cesty od mlýna je step se vzácnými druhy rostlin a my se snažíme ji udržovat; občas taky uklízíme v jeskyních po nezodpovědných turistech...).

Obvykle pracujeme 5 dní v týdnu, zhruba 7 hodin denně - vždycky záleží na aktuální situaci, snažíme se sladit potřeby všech. Čeká tě tedy u nás 133 hodin volného času za týden! Něco zabere spánek a jídlo, ale zbytek času můžeš strávit v rybníku, v jeskyních, u ohně, na kole či koloběžce, hraním deskovek, objevováním okolí nebo třeba jen ležením v hamace ve stínu jabloní.

Co od dobrovolníků očekáváme?

  • věk alespoň 15 let (pokud je ti 14 a ¾, ozvi se a zkusíme se nějak domluvit),
  • schopnost domluvit se anglicky (alespoň základy), další jazyky vítáme,
  • mít čas strávit na mlýně alespoň 2 týdny - chvilku trvá, než se tu rozkoukáš a naučíš se základní věci; pokud jsi na mlýně již dobrovolničil/a, bereme tě i na týden,
  • nadšení a touhu po nových zážitcích.

Pokud se chceš přihlásit nebo máš nějaké dotazy, ozvi se Páje na pavla.glosova@kapraluvmlyn.cz.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 411x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu