....

Chyba na stránce: Jak se u nás slaví Den zamyšlení? Inspiruj se u Kukaček z Chotěboře, skautek z Dobrušky a dalších! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3785-jak-se-u-nas-slavi-den-zamysleni-inspiruj-se-u-kukacek-z-chotebore-skautek-z-dobrusky-a-dalsich?autologin=1"

Jak se u nás slaví Den zamyšlení? Inspiruj se u Kukaček z Chotěboře, skautek z Dobrušky a dalších!

Jak se u nás slaví Den zamyšlení? Inspiruj se u Kukaček z Chotěboře, skautek z Dobrušky a dalších!

Minulý týden ve čtvrtek, tedy 22. 2. se po celém světě již tradičně slavil Den zamyšlení, dříve nazývaný dnem sesterství. V tento den se totiž narodili zakladatelé skautingu Robert a Olave Baden-Powell. Moto letošních oslav znělo „Ovlivni svět kolem sebe!"

Kukačky z Chotěboře se schází každý rok:

Jedním z českých oddílů, který slaví Den zamyšlení každoročně, jsou chotěbořské Kukačky: "Na začátku jsme se rozdělily do skupin a každá skupina dostala mapu města Chotěboře. V mapě jsme vyznačily různá místa, která se pojí se skautským zákonem nebo s našimi nejhezčími skautskými zážitky. Společně jsme pak z těchto míst udělali krátkou trasu a vydaly se na procházku."

"První zastávka byla u gymnázia, kde studovala skupina studentů, která v čele s Karlem Gürtem založila skauting v Chotěboři. Jejich vedení se ujal profesor tělocviku Jindřich Dřevíkovský. Následovala ulice Firkušného (skautskou přezdívkou Orion), který byl významnou osobností chotěbořského skautingu. Pak jsme se zastavily u pomníku obětí 1. a 2. světové války a pokračovaly směrem na náměstí. Odtamtud jsme zamířily zpět do klubovny, kde jsme se znovu rozdělily do 3 skupin."

"Každá skupinka si nakreslila svůj strom přání a pod něj napsala, co bychom chtěly zažít s naším oddílem. Kresby se opravdu vyvedly a všechny jsme se shodly, že chceme zažít super letní tábor. Doufáme, že v létě se nám toto přání splní. Čas našeho setkání se už chýlil ke konci, ale ještě jsme si stihly přečíst úryvek z osobní knížky Olave, kde vypráví příběh o tom, jak se potkala se svým mužem, tedy s R. B. Powellem. Na rozloučenou jsme si ještě rozdaly omalovánky a ty z nás, které mají skautský slib se vydaly na jeho obnovu pod skály ke Koukalkám. Tímto slavnostním okamžikem jsme ukončily letošní Den sesterství a doufáme, že za rok se sejdeme ještě ve větším počtu." :)

Světlušky ze Zbraslavi využily balíček aktivit, vlčci z libereckého Majáku tvořili přání:

Zbraslavský oddíl neváhal a využil i aktuální programový balíček ke Dni zamyšlení, jehož český překlad každoročně před oslavami vydává Zahraniční odbor Junáka, českého skauta. Nejvíce se jim líbila sekce "Plamen", kterou hned i vyzkoušely. Vlčci z libereckého Majáku se na počest svátku rozhodli vyrobit přání s barevnými liliemi, kterým nám na ústředí udělali velkou radost. Děkujeme!

V Dobrušce i Praze se slavilo napříč věkem:

Program Dne zamyšlení není zdaleka jen pro dívky a už vůbec ne jen pro děti. To dokazují skautky všeho věku z Dobrušky, které si užily společný program. Pražští oldskauti se zástupci z Duchovního odboru se zase sešli v kostele svatého Ignáce a věnovali se zejména odkazu Lady Olave. Ten, jak dokazují, je inspirující pro skauty všeho věku i zaměření.

Věříme, že vás příběhy inspirovaly a těšíme se na ty vaše z únorových oslav roku 2019.

Markéta Byrtusová - koordinátorka mezinárodní spolupráce

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 960x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu