....

Chyba na stránce: Nový Skautský svět hledá, jak co nejlépe využít energii dospělých skautů - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3793-novy-skautsky-svet-hleda-jak-co-nejlepe-vyuzit-energii-dospelych-skautu?autologin=1"

Nový Skautský svět hledá, jak co nejlépe využít energii dospělých skautů

Nový Skautský svět hledá, jak co nejlépe využít energii dospělých skautů

Téma, které nakousl poslední Valný sněm. A odložil na příště. Jak jako organizace pracujeme s dospělými, co jim dnes nabízíme, co bychom pro ně mohli dělat lépe? Vracíme se k němu v několika článcích tohoto vydání Skautského světa.

Setkáte se s ním třeba v tématickém článku, ve kterém jsme oslovili čtyři dospělé skauty, každého s různou mírou současného zapojení do organizace - dlouholetého vedoucího oddílu, vedoucího prosperujícího střediska, aktivní rodiče a skauta dlouhodobě zapojeného do dění ve středisku a na obvodě i do týmu lesní školy. Ptali jsme se jich: Jak vidíte současnou nabídku organizace pro dospělé skauty? Co vám umožňuje, v čem by se mohla rozrůst?

Dále se tématu dospělých týkala další z debat cyklu Skauting na rozcestí, ve které jako hlavní hosté byli Bára Tichavová - Rozárka za VRJ a Ladislav Pelcl - Bilbo za Náčelnictvo. Podtitul debaty zněl: Dospělí jako nevyužitá příležitost.

Slavomil Janov - Nashville ve svém komentáři upozorňuje na to, jaký je rozdíl mezi dvěma zdánlivě podobnými a přesto odlišnými termín: skauting dospělých a dospělí ve skautingu.

Ke stažení:


V tomto čísle dále najdete i následující články:

  • Jako rovný s rovným: Dvojrozhovor se skautem a pedagogem Lukášem Šlehoferem – Šlehym a studentkou Viktorií Řehákovou o fungování třídy ALT pražského gymnázia Na Zatlance, která se netají inspirací principy skautské výchovné metody.

  • Učit ale jinak: Svůj příběh představuje Eliška Hanzlová, kterou skauti znají jako Pampelišku. Skautská instruktorka a středoškolská pedagožka v něm vysvětluje, proč nechce ve škole, kde začala učit, vzdělávat tradičně, a co všechno to ale může přinést.

  • Petrobarevný skauting po indicku: Reportáž barvitě popisující, jak se Vojtěch Homolka - Vlk při pracovní cestě do Indie nečekaně setkal s indickými skautkami

  • 100 let 1. oddílu vodních skautů: Právě před sto lety vznikl v Česku první skautský vodácký oddíl. Ponořte se v článku Bobovy pravidelné rubriky Historie k dnešku do doby jeho vzniku a prožijte s jeho členy legendární plavbu na hausbótu z Týna nad Vltavou do Prahy.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 544x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu