....

Chyba na stránce: Nakoukněte novému vydání skautských časopisů pod obálku! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3800-casopisy-brezen-2018?autologin=1"

Nakoukněte novému vydání skautských časopisů pod obálku!

Nakoukněte novému vydání skautských časopisů pod obálku!

Vyšla nová čísla skautských časopisů a brzy přistanou do vašich schránek. Čekají na nás opět zajímavé články, rozhovory, inspirace pro naši skautskou činnost a spousta dalšího. Chcete se společně podívat, jak tentokrát šéfredaktoři časopisů jednotlivá čísla pojali? Pojďme jim společně nakouknout pod obálky!

Ben Já Mína

Zimní olympiáda ani naše malé kamarády a jejich vedoucí Janku nemohla minout. Poté, co se Míně zdál prapodivný sen, se rozhodly děti uspořádat svoji vlastní olympiádu a pořádně ještě dosyta užít závěr zimy a hlavně sportovních radovánek. Nechte se jimi pozvat k uspořádání závodů, turnajů, ale i třeba karnevalu! V únorovo-březnovém čísle časopisu Ben Já Mína a v metodice k tomuto číslu najdete spoustu tipů, jak spolu smysluplně strávit čas a mnohé se naučit.

Budeme opět rádi za vaše zapojení do hodnocení čísla časopisu zapojit se můžete buď vyplněním dotazníku, nebo emailem na julie.dominika.zemanova@skaut.cz. Předem moc děkujeme!

Prohlédnout nové číslo časopisu

Světýlko

V únorovém Světýlku se družina Čolků vypravila na polární výpravu. Řeší, co si obléci do zimy, jak se pohybovat po sněhu nebo jak se žije v Eskymácké vesnici.
Světýlko se věnuje opět několika tématům ze Závodu vlčat a světlušek - poznávání stromů a ptáků a znalosti mapových značek.
Z dalších témat stojí za zmínku například seznámení s Linkou bezpečí a to rozhovorem s jejím vedoucím; pracovní list na téma ochranných pomůcek; pokusy a pozorování, tentokráte se stromy a seznámení s dalšími postavami stezky - Šedákem, Věruškou a Majdalenkou...

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skaut

Únorový Skaut pokračuje v představování blížícího sesvětového jamboree v USA, tentokrát exkurzí do historie skautingu v USA, nechybí další úkol do soutěže. Blíží se termín Skautského dobrého skutku a proto se tématu časopis věnuje a to ve vztahu k cílům udržitelného rozvoje.
Těší nás, že únorový časopis může představit další z nových odborek - a to Mapaře. A co víc, představuje i novou držitelku nejvyšší odborky, novou Lví skautku Tarzu z Jakubova u Moravských Budějovic. Pokračuje i plán na družinovou schůzku podle časopisu, pokud se družina zapojí a pošle krátkou zprávu o jejím průběhu, získá hru Antivirus.
Samozřejmě tu najdete další pravidelné rubriky jako zdravověda s tématem resuscitace, pokusy - forenzní chemie na stopě zločinu II, Jak na stezku - Kdo jsem - Moje svědomí, detektivka a další.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Roverský kmen

Rovering se zrodil před sto lety těsně po 1. světové válce jako východisko pro mladé kluky, kteří se vrátili z bojišť domů. Během celého dvacátého století zažil svět množství věcí, na které není úplně hrdý.

Ne nadarmo se mu totiž říká “krátké a krvavé”. Uplynulo sto let a my stojíme na prahu roku 2018 a zahajujeme druhé století roveringu s vědomím, že je za námi neuvěřitelně dramatický příběh, na který můžeme navázat. Minimálně redakce roverského kmene se do toho navazování zapojila s vervou. V aktuálním čísle najdete výzkum toho, jak rovering vnímají jeho samotní příslušníci, skvělý historický článek i velkou anketu o smyslu roveringu v současném světě.

Prohlédnout nové číslo časopisu

Skauting

Chtěli jste se stát vedoucím oddílu či střediska? A co si o tom myslí ti, kteří mají přijít po Vás? Těší se na to, až převezmou Vaši funkci? Víte, kdo to bude, nebo kdo by to mohl být? Podobné otázky si pravděpodobně začne klást ve svém funkčním období každý. Pojďme se nejen nad nimi společně zamyslet s dalším číslem časopisu Skauting. Předávání oddílu je nelehký úkol a je třeba jej řešit již od chvíle převzetí funkce. Únorové číslo časopisu Vás provede celým procesem předávání krůček po krůčku a nabídne Vám varianty předání, které by Vás možná ani nenapadly. Těšit se můžete i na všechny stálé rubriky.
Záleží ti na kvalitě časopisu? Nám taky! Napiš nám svůj názor na toto číslo :-)
 

Skautský svět

Ve Skautském světě se vracíme k tématu, které nakousl poslední Valný sněm, a odložil ho na příště. Jak pracujeme jako organizace s dospělými, co jim dnes nabízíme, co bychom pro ně mohli dělat lépe? Setkáte se s ním třeba v tématickém článku, ve kterém jsme oslovili čtyři dospělé skauty, každého s různou mírou současného zapojení do organizace - dlouholetého vedoucího oddílu, vedoucího prosperujícího střediska, aktivní rodiče a skauta dlouhodobě zapojeného do dění ve středisku a na obvodě i do týmu lesní školy.
Ptali jsme se jich: Jak vidíte současnou nabídku organizace pro dospělé skauty? Co vám umožňuje, v čem by se mohla rozrůst? Dále se tématu dospělých týkala další z debat cyklu Skauting na rozcestí, ve které jako hlavní hosté byli Bára Tichavová - Rozárka za VRJ a Ladislav Pelcl - Bilbo za Náčelnictvo. Podtitul debaty zněl: Dospělí jako nevyužitá příležitost. Slavomil Janov - Nashville ve svém komentáři upozorňuje na to, jaký je rozdíl mezi dvěma zdánlivě podobnými a přesto odlišnými termíny: skauting dospělých a dospělí ve skautingu.

Potřebujete časopisy přiobjednat?

Přiobjednání není složité. Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska. Jedno číslo navíc stojí 25 Kč. 

Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání stránky send.cz.

Přišel časopis všem?

Zkontrolujte, jestli nové číslo časopisu přišlo všem, i vašim nováčkům. Článek na toto téma najdete zde. Pokud tápete, jak správně nastavit zasílání časopisů pro Benjamínky, čtěte tento návod.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1290x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu