....

Chyba na stránce: Je tu SkautFórum. Pilotní provoz celostátní činovnické skupiny na FB zahájen - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3819-je-tu-skautforum-pilotni-provoz-celostatni-cinovnicke-skupiny-na-facebooku-zahajen?autologin=1"

Je tu SkautFórum. Pilotní provoz celostátní činovnické skupiny na FB zahájen

Je tu SkautFórum. Pilotní provoz celostátní činovnické skupiny na FB zahájen

Všichni skautští vedoucí mají občas dotaz, který by jim mohl snadno zodpovědět někdo jiný. A občas tip na něco povedeného, čím by se mohli inspirovat ostatní. Z nejrůznějších oblastí, od táborového programu přes nákup jízdenek po komunikaci s místní samosprávou. Pro snazší výměnu otázek a odpovědí, tipů a příkladů dobré praxe, jsme právě v pilotním provozu spustili celostátní facebookovou skupinu SkautFórum, určenou především pro skautské vedoucí. Jedná se o sesterský projekt SkautInfo, facebookové stránky přinášející převážně informace celostátního charakteru z Křižovatky a další rozvoj nástrojů interní skautské komunikace, k němuž vede práce na  naplňování Strategie rozvoje skautingu do roku 2022.

Přihlas se do celostátní facebookové skupiny SkautFórum >>>

Úvodní text ze skupiny SkautFórum

Milé sestry, milí bratři, vítejte v čerstvě založené facebookové skupině nejen pro skautské vedoucí. Spouštíme ji v pilotním provozu a v prvních týdnech velmi oceníme vaše postřehy k tomu, co by taková skupina mohla dělat lépe, jak ji lépe spravovat a jak ji nejvhodněji nastavit coby nástroj vzájemné inspirace, informování a diskuze pro skautské dobrovolníky po celé zemi.

CO JE CÍLEM SKUPINY? Cílem skupiny je nabídnout prostor pro vzájemnou inspiraci, informování a diskuze, a doplnit informační tok zajišťovaný Skautskou křižovatkou a skautskými časopisy, podporovaný dalšími elektronickými nástroji o platformu vícesměrné komunikace.

PRO KOHO JE SKUPINA URČENA? Skupina je určena pro skautské činovnice a činovníky v nejširším slova smyslu, aktivní v Junáku – českém skautu, pro všechny dospělé a skorodospělé dobrovolníky podporující skautskou činnost. Ať jste aktivní u oddílu, střediska, kraje, vzdělávací akce nebo v týmu s celostátní působností, jste zde vřele vítáni.

PROČ SKUPINA VZNIKÁ? Skupinu startujeme jako doplnění úspěšně fungující facebookové stránky SkautInfo, která je „matkou“ i této skupiny. Z povahy rozdílu mezi stránkou a skupinou vyplývá, že zatímco stránka umožňuje dobře jednosměrnou komunikaci zpráv a událostí od správců (tedy komunikačního týmu ústředí) k fanouškům (skautskému činovnictvu), skupina umožňuje vícesměrnou komunikaci, typicky mezi členy skupiny navzájem. Facebookové skupiny věnující se různým skautským tématům a cílovým skupinám již dnes existují (např. fundraising, rovering, grafika, propagace atd.). Zde založená skupina má ambici být místem, kde vám někdo další na dotaz či podnět odpoví a třeba vás také nasměruje do oborové skupiny, pokud taková existuje. Místem pro malé i velké dotazy a témata.

PROČ PRÁVĚ NA FACEBOOKU? Facebook má pro naše potřeby výhody i nevýhody, jsme ale přesvědčeni, že výhody výrazně převažují. Na Facebooku je významná část naší cílové skupiny přítomna tak jako tak. Není třeba chodit někam zvlášť, dotaz od skautské vedoucí z druhého konce republiky se vám ukáže na místě, kde už stejně jste. Skautská křižovatka každému umožňuje otevřít diskuzní téma zveřejněním diskuzního článku, ale neosvědčila se jako místo pro rychlé a nekomplikované dotazování. Na Facebooku bezpochyby nejsou všichni, ale jakýkoli jiný nástroj (včetně vlastního skautského) by celkem jistě měl menší návštěvnost. Nadále ovšem platí axiom skautské ústřední komunikace: Pokud sledujete Skautskou křižovatku, nemine vás žádná podstatná informace.

JAKÝ BUDE DALŠÍ ROZVOJ SKUPINY? Založení skupiny souvisí s prací na strategickém tématu Interní komunikace ve Strategii 2022. V tuto chvíli předpokládáme, že se v průběhu několika týdnů ukáže, jaké věci ve skupině dobře fungují a co je třeba zohlednit, předpokládáme, že skupině možná časem prospěje ustavení dobrovolnické skupiny správkyň a správců, možná bude vhodné společnými silami vytvořit kodex skupiny nebo soupis podnětů k tomu, jak skupinu používat. A možná další kroky, které nás v tuto chvíli nenapadají, ale právě k tomu je určen pilotní provoz.

Oceníme vaši aktivní účast, nebojte se druhých ptát na to, co vás zajímá a s čím vám možná někdo z druhých může poradit. Vřele oceníme vaše podněty ke správě skupiny, ať zde v komentářích, klidně v samostatných diskuzních příspěvcích, nebo případně e-mailem na skautinfo@skaut.cz.

Těšíme se, že skupina bude užitečným doplňkem k stávajícím komunikačním kanálům a pomůže vám získávat a nabízet podněty pro skautskou činnost všeho druhu.

Se stiskem levice

komunikačním tým skautského ústředí | komunikace@skaut.cz 
a
Petr 'Permi' Vaněk | petr.vanek@skaut.cz 
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

Přihlas se do celostátní facebookové skupiny SkautFórum >>>

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2049x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu