....

Chyba na stránce: Vykroč ze zajetých kolejí a vyzkoušej si roli IST na Roverway 2018! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3853-vykroc-ze-zajetych-koleji-a-vyzkousej-si-roli-ist-na-roverway-2018?autologin=1"

Vykroč ze zajetých kolejí a vyzkoušej si roli IST na Roverway 2018!

Vykroč ze zajetých kolejí a vyzkoušej si roli IST na Roverway 2018!

Letos v létě se do Nizozemí sjede na 3000 roverů a rangers, aby se účastnili nejmladší z velkých mezinárodních skautských akcí – Roverway. Stejně jako ostatní, ani Roverway by nemohla hladce proběhnout bez početného mezinárodního servis týmu neboli IST. Pokud ses narodil/a před 2. srpnem 1995, můžeš si tenhle jedinečný skautský zážitek dopřát!

Náplň práce pro servisáky spočívá v přípravě zázemí a programů akce. Všichni IST jsou rozděleni do čtyřčlenných mezinárodních skupin, ve kterých mají společně směny. Úkoly jsou rozděleny rovnoměrně a žádný netrvá déle než 8 hodin denně. Co přesně budeš během své služby dělat, ale záleží především na tobě! Jinými slovy, budeš si moci vybrat právě to, co by tě bavilo a zajímalo. Pokud máš navíc nějaké konkrétní technické dovednosti a znalosti, budeš mít šanci je uplatnit. Organizátoři se tvým preferencím pokusí obecně vyjít co nejvíce vstříc.

Naprosto jedinečnou možností je také stát se Path leaderem, tedy tím, který bude připravovat jednu z cest pro účastníky. Zažiješ dobrodružství nejen jako účastník, ale i mimo tábořiště a z úplně jiného úhlu pohledu. Více o roli Path Leadera se dozvíš zde. A pokud se rozhodneš přihlásit, určitě nám napiš i na Roverway@skaut.cz.

Kromě práce čeká IST posily samozřejmě i zábava v podobě zvláštního programu, možnosti účasti na workshopech a volný čas. Program pro IST je připravený jak na část putování, tak i během táboření. Těšit se tak můžeš třeba na výlety do měst, a nebo se můžeš naučit základy plachtění či odpočívat u večerního ohně a seznamovat se s ostatními. Všichni IST mají samozřejmě k dispozici i vlastní IST subcamp s jídelnou, kde si můžeš najít nové přátele a trávit s nimi volný čas.

"Roverway ve Finsku byla moje první mezinárodní akce a rovnou jsem na ni jela jako servisák. A byl to úžasný zážitek. Jasně, člověk tam jede „pracovat", ale akci si užije od začátku do konce. Jeden příklad za všechny - byla jsem mezi posledními deseti lidmi, co zůstali na tábořišti. A jako poděkování organizátoři jenom pro nás roztopili soukromou saunu ve srubu v lese kus za tábořištěm. Následné koupání v zákrutu pomalé řeky už byla jen třešnička na dortu. Celá Roverway byla nezapomenutelná a stoprocentně si ji užili i účastníci, ale takovéhle momenty se vám stanou, jen když pojedete jako člen IST."
Lucie Kolischová, Kulíšek

Jak vidíš, nejen pro účastníky, ale i pro servisáky bude Roverway nezapomenutelným zážitkem a příležitostí poznávat nové kultury a utvořit si mezinárodní přátelství. Rovering totiž zdaleka nekončí 18. rokem! Stát se členkou či členem IST je další možný krok tvé cesty. ;)

Pokud by tě cokoliv zajímalo, neváhej napsat na Facebook českého kontingentu či na email Roverway@skaut.cz.

Petr Čížek, Pešl - Zástupce vedoucí českého kontingentu na RW 2018

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1463x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu