....

Chyba na stránce: Rok Rychlých šípů: přidejte svou akci k oslavám výročí 80. let - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3857-rok-rychlych-sipu-pridejte-svou-akci-k-oslavam-vyroci-80-let?autologin=1"

Rok Rychlých šípů: přidejte svou akci k oslavám výročí 80. let

Rok Rychlých šípů: přidejte svou akci k oslavám výročí 80. let

Příběhy slavného klubu Rychlé šípy slaví 80. let! Přesně 17. prosince 1938 byl v časopisu Mladý hlasatel otištěn první díl komiksu Rychlé šípy. Autorem nezapomenutelných příběhů byl spisovatel Jaroslav Foglar, osobitý vzhled jim vtiskl ilustrátor Jan Fischer. Skautská nadace Jaroslava Foglara připravuje k tomuto výročí od května 2018 do května 2019 množství akcí, které spojila pod názvem Rok Rychlých šípů. Zároveň vyzývá ty, kdo mají zájem, k zapojení se do oslav s vlastními aktivitami.

Pořádáte tradiční Hon na Široka či jinou stínadelskou hru pro veřejnost? Máte rádi Rychlé šípy a chcete přispět k jejich popularizaci mezi dnešními dětmi? Uspořádejte hru, soutěž, výstavu, přednášku či cokoli dalšího vás napadne. Dejte nám vědět a my vám akci pomůžeme propagovat.

Cílem Roku Rychlých šípů je znovu objevit dílo Jaroslava Foglara a jeho příběhy přiblížit generaci nejen dnešních mladých čtenářů. Speciálně pro tuto příležitost vzniklo i logo Roku Rychlých šípů, které vytvořil grafik Martin Pecina.

Výčet akcí není konečný, kdokoliv může přispět svou aktivitou. Na stránkách Skautské nadace Jaroslava Foglara byl spuštěn formulář pro přihlašování. Spolky, sdružení, ale i jednotlivci mohou jeho prostřednictvím požádat o zařazení své akce do oficiálního kalendáře akcí Roku Rychlých šípů, získat logo Roku Rychlých šípů pro vlastní použití a pomoc při propagaci akce.  A zároveň mohou do 15. 4. požádat o grant. Může se jednat o jakýkoliv formát -  hru, časopis nebo divadelní představení - fantazii se meze nekladou.

Podrobnosti najdete na webových stránkách Skautské nadace.

Mladým patří svět, Rychlé šípy VPŘED.

Skautská nadace Jaroslava Foglara
www.rychlesipy.org

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 727x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu