....

Chyba na stránce: Užijte si návrat legendy ve velkém stylu. Jsou tu Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3899-budte-soucasti-navratu-legendy-ve-velkem-stylu-jsou-tu-rychle-sipy-a-jejich-uzasna-nova-dobrodruzstvi?autologin=1"

Užijte si návrat legendy ve velkém stylu. Jsou tu Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství!

Užijte si návrat legendy ve velkém stylu. Jsou tu Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství!

Legendární Rychlé šípy... kdo by je neznal? Pro ty, co si knihu pročítají zas a znovu a často si povzdychnou, když otočí poslední list, tu máme skvělou zprávu. Hoši jsou zpět! Na skautském obchodě si nyní můžete koupit zbrusu novou sbírku příběhů. Od doby, kdy vyšel první sešit Rychlých šípů, se toho hodně změnilo. Jak v komiksovém světě, tak v tom našem. A tak i tyhle nové krátké komiksy známé pětice jsou jiné. Snad si k nim najdou cestu i skalní příznivci příběhů původních.

Nová kniha doplňuje a rozšiřuje mozaiku příběhů

Co by se stalo, kdyby se Jarka s Mirkem nepotkali u Šmejkalovy ohrady? Odkud znal Červenáček bratry Mašíny? Co zažili Mirek Dušín a jeho přátelé v New Yorku? Kdo všechno se skrývá pod maskou Široka? Uspěje Bratrstvo kočičí pracky v soutěži swingových orchestrů? 

Tohle všechno a ještě mnohem víc se v nové knize Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství dozvíte. 

Kniha je rozdělena do tří bloků. V prvním jsou příběhy, které hrdiny zasazují do jiných časových souřadnic, a ve druhém komixy, jejichž autoři zkoumali, jak si slavná pětice povede v jiných žánrech, a tím pádem i světech. Třetí oddíl naopak tvoří práce, jež se snaží poměrně těsně navázat na svou předlohu.

Pro padesátku autorů je kniha srdcovkou

Na knize pracovala padesátka nejlepších současných tvůrců z Česka a Slovenska. Příběhy jsou velmi různé, stejně jako i jejich autoři. Editor knihy Tomáš Prokůpek ve své předmluvě píše, že byli záměrně osloveni kreslíři a scenáristé rozličného věku, životních zkušeností, žánrového ukotvení i výtvarného názoru. Ale jedna věc je všechny spojuje – a sice jejich osobní vztah k Rychlým šípům!

Jak říká jeden z autorů, Josef Blažek: „Rychlé šípy byly jednou z prvních věcí, co jsem si přečetl, jakmile jsem se naučil číst. Předal mi je můj otec, tak jako je jeho otec předal předtím jemu a jako je snad předám svému synovi i já – a moje vnoučata si je pak budou číst v Muskově kolonii na Marsu. Nejvíc se mi tehdy líbil příběh, v němž Rychlé šípy podniknou nezáměrný, surrealisticky dlouhý skok na saních. Přistály nejen v té kupě hnoje, ale i v mém srdci. A v mé hlavě pak letí na těch saních pořád dál.“

Mezi žánrově i výtvarně pestrými pracemi nechybí příběhy Lucie Lomové, Pavla Čecha, Jozefa Gertliho Danglára, Jiřího Gruse, Karla Jerieho, Tomáše Kučerovského, Karla Osohy, Jiřího Petráčka nebo Martina Šútovce.

Doplněno o texty, které doplňují souvisosti

Vedle komiksové části najdete v knize také několik textů předních znalců tuzemského komiksu. Ti příběhy klubu Rychlých šípů zasazují do širších souvislostí. Mimo jiné se zde můžete dočíst například o tom, jaké místo zaujímají Rychlé šípy v dějinách domácího komiksu.

Jak kniha Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství vypadá a kde ji koupit

Editorem knihy je a předmluvu napsal Tomáš Prokůpek, grafická úprava Jan Šiller, doslov připojili Martin Foret, Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek. Vazba je vázaná, formát 230 x 310 mm, asi 150 stran, kniha vychází v Nakladatelství Akropolis.

Knihu můžete koupit na skautském obchodě skaut.cz/obchod.

Publikace vychází u příležitosti oslav 80. výročí slavného komiksu o Rychlých šípech. Ukázku si můžete prolistovat tady. Kniha bude představena také na veletrhu Svět knihy 2018 (10. - 13. května 2018), na výstavě Pocta Rychlým šípům v pražské galerii Lucerna v červnu 2018 a ve Sluneční zátoce.

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
 
 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2360x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu