....

Chyba na stránce: Zapojte se s oddílem do organizace letošní prázdninové soutěže s ČT Déčko! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3904-letni-soutez-2018-ct-decko-2?autologin=1"

Zapojte se s oddílem do organizace letošní prázdninové soutěže s ČT Déčko!

Zapojte se s oddílem do organizace letošní prázdninové soutěže s ČT Déčko!

Pomozte nám s přípravou prázdninové soutěže pro diváky ČT Déčko. Založte a starejte se o kešku, dětem zprostředkujete nezapomenutelný zážitek s rodiči a nalákáte je na dobrodružství v přírodě!

Rádi bychom vás opět vyzvali k zapojení se do přípravy velké prázdninové soutěže s Českou televizí. Smyslem soutěže je vybídnout nejen dětské diváky ČT k prázdninovým výletům do přírody. Bez pomoci skautských oddílů rozesetých po celé České republice si ale nelze organizaci takto rozsáhlé prázdninové hry vůbec představit. Pokud nám pomůže váš oddíl nebo družina, budeme opravdu moc rádi!

Jak se můžete zapojit?

Hlavním principem spolupráce mezi Déčkem a Junákem – českým skautem je to, že skautské oddíly nebo družiny zakládají a opečovávají kešky, které pak děti během prázdnin hledají a sbírají z nich kódy. V současnosti máme zhruba 40 kešek přislíbeno od oddílů a družin, které se do soutěže zapojily v minulých letech. Jsou v těchto místech: 

Hledáme dalších zhruba 30 - 40 míst, hlavně tam, kde ještě žádné přislíbené nejsou. 

 

Jdete do toho?

V případě, že se chcete do prázdninové soutěže s Déčkem pustit, zkuste nejdřív společně vymyslet, kam byste kešku umístili a pak vyplňte tenhle dotazník: https://goo.gl/forms/zUZ01Xa8KsdqFNHQ2. Následně se vám ozve koordinátorka z Déčka a domluví se s vámi na dalších krocích. Správné místo pro kešku je fajn cíl pro rodinný výlet a zároveň od vás není moc daleko, protože je potřeba, abyste se ho chodili pravidelně kontrolovat. 

Jak spolupráce probíhá?

  1. Nejdůležitější je najít vhodné místo v přírodě (ne ve městě). Takové místo by mělo být něčím opravdu zajímavé. Zároveň by mělo být dostupné i pro rodiny i s opravdu malými dětmi, v okolí by tedy nemělo být nic potenciálně nebezpečného.. Rádi bychom nabídli místa v přírodě, která mohou soutěžícím posloužit jako pěkný výlet, ale také se zde mohou něco zajímavého naučit nebo si něco prohlédnout. Vhodná jsou tedy jak místa poblíž různých naučných stezek a informačních cedulí, tak i významných nebo prostě jen krásných lokalit. Je potřeba pokrýt co nejlépe celou ČR, proto prosím důkladně využijte znalosti vašeho okolí a zohledněte je při vybírání vhodného místa.
  2. Toto místo je potřeba najít na internetu a zjistit GPS souřadnice. Otevřete si mapy.cz, najděte vaše místo a pravým tlačítkem myši na něj kliknete. Potom si pečlivě poznamenejte souřadnice, které jsou vidět v pravém horním rohu pod okénkem „Nový bod“- je to např. něco jako 49.9959753N, 14.6666758E. Všechny tyhle údaje vyplníte do dotazníku.
  3. Po domluvě s koordinátorkou z Déčka dostanete kešku poštou a pak ji bude potřeba umístit a přesně zaměřit její GPS souřadnice. Před začátkem soutěže budete muset kešku zkontrolovat, je-li připravena ke hře. Tedy, je-li i s potřebným obsahem stále na svém místě.
  4. Podobnou kontrolu bude třeba podnikat zhruba každý týden po dobu celých prázdnin. Stává se, že nám lidé volají, že jsou na místě a keška nikde. V takovém případě stanoviště na webu vypínáme a voláme kontaktní osobě (někomu z vaší družiny nebo oddílu), která by v ideálním případě měla kešku co nejdříve (v řádu dní) zkontrolovat, tak aby bylo možné stanoviště znovu otevřít. Je tedy vhodné si strážení kešky dobře rozvrhnout. Například tak, aby měl každý týden prázdnin kešku na starosti jeden člověk z vaší družiny nebo oddílu.

 

Jaký je příběh letošní prázdninové soutěže?

To vám ještě nemůžeme prozradit :) Každá prázdninová soutěž Déčka má ale nějakou legendu - v minulosti třeba děti vracely na obrazovky barvy nebo se snažily zastavit roboty, kteří poškozovali různé spotřebiče. 

 

Jaké jsou typy herních stanovišť?

Na webových stránkách ČT bude umístěna mapa s vyznačenými herními stanovišti. K úspěchu v prázdninové hře budou soutěžící potřebovat získat alespoň tří herní kódy/symboly. Po jejich získání je hráči zadají na náš web.

V letošní prázdninové soutěži používáme tři základní typy stanovišť:

  1. Návštěva stanoviště institucionálního typu (hradu, skanzenu, koupaliště, zoo, muzea). Soutěžící zde dostanou na pokladně symbol a unikátní identifikační kód, který na webu zadají. Komunikaci s institucemi si zajišťujeme sami.
  2. Letos nově zavádíme tzv. šifrovací úkol. V případě, že si soutěžící vyberou pro svůj výlet tento typ stanoviště, jejich úkolem bude dorazit do turistického informačního centra (TIC), kde obdrží papír s jednoduchou šifrou, která je dovede k cíli. Komunikaci s turistickými informačními centry si zajišťujeme sami.
  3. Hledání schránky v přírodě. Právě s umístěním a udržováním těchto schránek potřebujeme pomoci od vás. Ve schránce naleznou soutěžící herní kód/symbol, který potom doma zadají na naši webovou stránku.

 

Děkujeme všem, kteří se už rozhodli či rozhodnou zapojit! 

Kolektiv Déčka a Bára Trojak
tisková mluvčí Junáka - českého skauta
e-mail: barbora.trojak@skaut.cz I tel. 731 403 647

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 3470x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu