....

Chyba na stránce: Vybíráte dárky na tábor? A co takhle foglarovsky laděnou Prašinu! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3909-priznivci-foglarovek-zbystrete-je-tu-prasina?autologin=1"

Vybíráte dárky na tábor? A co takhle foglarovsky laděnou Prašinu!

Vybíráte dárky na tábor? A co takhle foglarovsky laděnou Prašinu!

Je tu Prašina, foglarovsky laděný příběh, který slibuje mimořádné napětí. Kniha, která má šanci navázat na dávné úspěchy české dobrodružné literatury. A navíc má ideální délku, za jeden skautský tábor se dá hravě přečíst. Takže pokud zrovna vybíráte táborové dárky, je to skvělý tip!

Výprava do novodobých Stínadel

Knižní Prašina připomíná Foglarova Stínadla, ale děj knihy se odehrává v současnosti, což by dnešní generace mladých čtenářů měla ocenit. Prašina je to tajuplné místo, temný ostrov uprostřed zářící Prahy. Nikdo neví proč, ale na Prašině nefunguje elektřina. Lampy tu nesvítí, tramvaje nejezdí, rádio nehraje, mobil je bez signálu.

"Žánrově jde o vědecko-fantastický akční příběh, kde se snoubí kouzlo knížek Jaroslava Foglara (jemuž vzdává hold), Julesa Verna, napětí Jo Nesboa i záhad jak z Šifry mistra Leonarda od Dana Browna."
Zdroj: Recenze Kultura iDNES.cz
 
Matocha své čtenáře nenechá oddechnout. Akce stíhá akci. „Ze skautských táborů mám zkušenost se čtením dětem a vím, že za jeden večer se dá přečíst jen určitý úsek a v rámci toho úseku vždycky musí být nějaká akce, takže je potřeba akci dostat do každé kapitoly a je potřeba, aby ten příběh měl nějakou jednotu místa, času a děje. Vlastně i tou délkou jsem se snažil, aby za ten jeden skautský tábor se ta knížka dala přečíst,“ vysvětluje svůj záměr.
 
 
 
Matochova prvotina narušuje každodenní soustředění na pracovní nebo školní povinnosti, těšíme se až ji znovu vezmeme do ruky a otevřeme.  Naše myšlenky se neustále točí okolo Prašiny, jakoby existovala, jako bychom se do ní mohli vydat, protože stačí projít několika ulicemi a staneme na hranici temné, tajuplné čtvrti...
Záhada hlavolamu 21. století, Stínadla 2.0, to je Prašina.
 
 
Prašina je svěžím čtivým thrillerem pro náctileté, jenž by neměl zklamat nikoho, kdo má v oblibě napínavé příběhy s dobře budovanou atmosférou, divokým spádem děje a nepokřivenou morálkou. Bonusem pro starší je celková nálada románu, která jim připomene životní období, kdy spolu s jedním chlapeckým klubem naslouchali nápěvu beze slov přikrčeni v temném a prašném zákoutí kostela svatého Jakuba.
 

Jak kniha vypadá a kde ji seženete?

Příběh je určen pro čtenáře od devíti let, ale snadno vtáhne do děje i dospělého. Autorem je mladý matematik a literární recenzent Vojtěch Matocha, knížku vydalo nakladatelství Paseka a má 240 stran.

>> Ukázka z knihy <<
 
Knihu můžete koupit na skautském obchodě skaut.cz/obchod, kde se můžete inspirovat a přibrat naše další knižní novinky, jako například Záleskautky, Záleskautky 2, Správnou stopou, Tři životy.

 

Vybíráte dárky na tábor?

Pak tu máme ještě nové frisbee! :) A nepřehlédněte ani další novinky na skautském obchodě. Knihu Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství a dále nově rozšířenou nabídku USB disků (větší kapacita, rychlejší přenos). Nebo třeba papírové hodinky? 

Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1413x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu