....

Chyba na stránce: Junák – český skaut uzavřel partnerství s aplikací Záchranka - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3919-junak-cesky-skaut-uzavrel-partnerstvi-s-aplikaci-zachranka?autologin=1"

Junák – český skaut uzavřel partnerství s aplikací Záchranka

Junák – český skaut uzavřel partnerství s aplikací Záchranka

Skauting má blízko k pomoci druhým, stejně jako k dovednostem spojeným se záchranou života, nejen skrze heslo „Buď připraven/a!“ S radostí proto vstupujeme do partnerství s mobilní aplikací Záchranka, která nejen zkvalitňuje telefonické hovory při záchraně života či zdraví a nabízí instruktáž, jak postupovat v krizové situaci, ale cílí na to, aby dovednostmi směřujícími k ochraně života vládlo co největší množství mladých lidí. To je naším společným zájmem.

Aplikace Záchranka (www.zachrankaapp.cz) posiluje povědomí o poskytování pomoci a vede své uživatele k ochotě a schopnosti první pomoc kompetentně poskytnout. Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mladé v Česku a skautky a skauty připravuje mimo mnohého dalšího i k poskytování první pomoci.

V rámci čerstvě uzavřeného partnerství budeme hledat cesty, jak společně posilovat své působení tak, abychom efektivně využívali dovednosti a zdroje obou organizací. Do začátku jsme přišli s několika nápady, jak partnerství naplňovat, ale pravděpodobně budou přibývat i další.

Co nás tedy společně čeká? Aplikace Záchranka zpřístupnila svoji výukovou (tedy nadstavbovou) verzi všem skautským vedoucím. Ta může být vhodnou pomůckou pro nácvik první pomoci při (nejen) oddílových akcích. Více se dozvíte v již zveřejněném článku na Křižovatce: Nabídka pro skautské vedoucí: Zapojte do nácviku první pomoci výukovou verzi aplikace Záchranka. Dále vzniká návod na jednoduše proveditelný výukový program na družinových schůzkách a před zveřejněním je návod pro skautky a skauty, jak aplikaci představit svým spolužačkám a spolužákům ve třídě. Nápady na využití se brzy objeví i v časopise Skaut-Junák (a možná nejen tam). Do budoucna se nabízí rozvíjet spolupráci skrze některé skautské odborky.

Do kroků spojených s partnerstvím se už zapojil mj. Skautských záchranný tým nebo tým skautských odborek. Děkujeme. V nejbližších dnech partnerství mezi Záchrankou a skauty představí obě strany i médiím a setkáte se s ním i na skautských sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram). Pokud pak informace o aplikaci Záchranka a našem partnerství pošlete dál i Vy, pomůžete tak posílit probíhající spolupráci. Díky.

Petr Vaněk – Permi | petr.vanek@skaut.cz
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 885x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu