....

Chyba na stránce: Největší skautská výstava posledních let se blíží. Zarezervujte si termín! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3921-vystava-posli-to-dal?autologin=1"

Největší skautská výstava posledních let se blíží. Zarezervujte si termín!

Největší skautská výstava posledních let se blíží. Zarezervujte si termín!

Při příležitosti sta let Československa a sta let od činnosti skautské pošty připravujeme interaktivní výstavu Pošli to dál!. Výstava, která je šitá na míru především družinám skautů a skautek, bude přístupná od konce června do konce října v Poštovním muzeu v Praze.

pozvanka-na-vystavuVýstava připomene, jak skauti za posledních sto let pomáhali republice a společnosti. Poštou českých skautů před sto lety vše jen začalo: skauti pomáhali Národnímu výboru, učili Čechy úctu ke státní vlajce, vedli brannou výchovu, pomáhali při obnově země po katastrofách, mnoho obětovali v obdobích totalitních režimů, kdy byl skauting oficiálně zakázán. Ale především zlepšovali své okolí drobnou denní pomocí prostřednictvím dobrých skutků.

K procházení těchto příběhů dostane každá družina speciální sešit. S ním v ruce budou skupiny výstavu procházet interaktivní formou, s úkoly vyžadujícími týmové zapojení. Nakonec je čeká přemýšlení o tom, jak se skauti mohou ve svém okolí zapojit v současnosti a měly by odejít s vizí vlastní pomoci. Kromě samotné výstavy bude k dispozici i doprovodná hra po Praze.

odznakPo prázdninách může být na výstavě pěkný nával, proto je potřeba už nyní naplánovat družinový či oddílový výlet a zarezervovat si čas návštěvy v jednoduchém formuláři na webu skautskyinstitut.cz/republika. Aby každá družina měla čas a prostor výstavu prožít :)

Na stejném webu najdete i informace o tom, jak získat speciální odznak k tomuto výročí. Není to vůbec snadné!

 

Jakub Ambrozek - Mravenec
správce komunikace Skautského institutu

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 5329x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu