....

Chyba na stránce: Zážitky kontingentu Přemysla Oráče z Intercampu 2018 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3942-zazitky-kontingentu-premysla-orace-z-intercampu-2018?autologin=1"

Zážitky kontingentu Přemysla Oráče z Intercampu 2018

Zážitky kontingentu Přemysla Oráče z Intercampu 2018

Rok se s rokem sešel a kontingent Přemysla Oráče se znovu stal největším krajským oddílem ČR na Intercampu. V zelených a fialových tričkách společně vyrazili skauti a skautky ze středisek Roudnice n/L, Lovosic, Litoměřic, Ústí n/L, Neštěmic, Teplic, Loun, Mostu, Litvínova, Jirkova a jeden účastník z Brna.

„Naše cesta začala v noci 16. května, kdy jsme vyjeli dvoupatrovým autobusem na asi 700km štaci. Prvním cílem byl zábavný park Phantasialand u Kolína nad Rýnem, kam jsme dorazili ve čtvrtek ráno. Užili jsme si tam neuvěřitelný den plný zábavy a adrenalinu! Vyzkoušeli jsme si například atrakci „Black Mamba", „Mystery Castle" a vyháněli jsme myši z čokoládovny. :D Pak už nás čekalo městečko Sint-Truiden v Belgii, z kterého se mělo za pár hodin stát centrum celého Intercampu. Postavili jsme si stany a usnuli zachumlaní do spacáků a plní očekávání."

„Po brzkém budíčku jsme si zabalili do batůžků pár věcí a vyrazili na celodenní výlet do Bruselu. Cestou nám naše skvělá skautská vedoucí Charlene prozradila pár zajímavostí o hlavním městě Belgie, a tak jsme se těšili ještě víc. Naše první kroky vedly do Atomia v podobě krystalové mřížky železa, které se považuje se za nejnavštěvovanější místo Belgie. Při odchodu jsme si prohlédli slavnou výstavu zmenšenin všech nejznámějších památek z každé země Evropské unie pod názvem „MiniEurope". Za ČR tam stála Staroměstská radnice s Orlojem od mistra Hanuše. Všechny zmenšeniny byly moc krásné, největší z nich Eiffelova věž přesahovala velikost člověka. Zbytek dne jsme strávili v historickém centru Bruselu."

„V sobotu nás čekal zahajovací ceremoniál Intercampu. Hned poté jsme se rozdělili na malé skupinky a vydali se všichni na dlouhou cestu, během které jsme se seznámili se skvělými lidmi, procvičili si angličtinu a prošli si belgický venkov. Druhý den jsme se znovu rozdělili, tentokrát však do týmů, ve kterých jsme se pohybovali mezi programovými stanovišti. Za každé splněné stanoviště jsme dostali jeden barevný korálek, který jsme si vždy navlékli na drátek. Každý byl v týmu s lidmi, které ještě včera nepotkal a tak jsme se mohli znovu seznamovat a procvičovat jazyky a týmovou spolupráci. Večer jsme se místo večeře konal FOOD FESTIVAL, každý se tedy dosyta najedl a při tom ochutnal mnoho různých oblíbených jídel ostatních států."

„Pondělí bylo posledním dnem stráveným na tábořišti. Po ukončovacím ceremoniálu nás čekalo loučení, balení a odjezd autobusem zpět do České republiky. Intercamp 2018 byl báječný a opravdu jsme si ho užili! Na zpáteční cestě toho proto bylo spoustu k přemýšlení a povídání si, takže nám ani nevadilo, že jsme domů dorazili zase až opravdu pozdě v noci."

Autorka: Hana Douchová – Vlčice
Foto: Petr Svoboda – Důče

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1121x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu