....

Chyba na stránce: Červnový Skautský svět s tématem táboření i esejí P. Pitharta - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3945-cervnovy-skautsky-svet-s-tematem-taboreni-i-eseji-p-pitharta?autologin=1"

Červnový Skautský svět s tématem táboření i esejí P. Pitharta

Červnový Skautský svět s tématem táboření i esejí P. Pitharta

Poslední číslo tohoto ročníku podrobněji představuje, jak jsme na tom s tábořišti - kolik z nich sami vlastníme a kolik si jich pronajímáme. Pokračujeme také v tradici předprázdninových esejí. Petr Pithart se v ní věnuje letošním osmičkovým výročím a jejich významu pro dnešní skauty.

V tematickém článku tohoto čísla se můžete seznámit s podrobnějším pohledem na skautské letní táboření, včetně různých zkušeností skautských jednotek s jejich tábořišti. Dozvíte se také o tom, proč přemýšlet o pořízení vlastního tábořiště. Přečíst si můžete i rozhovor s garantem tématu „Nemovitosti“ ve Strategii Junáka – českého skauta do roku 2022 Ivem Brzobohatým - Ještěrem.

Celé číslo v PDF ke stažení:


V červnovém čísle si nadále můžete přečíst například tyto články:

  • ESEJ P. PITHARTA: Bývalý předseda vlády i Senátu se ohlíží za letošními osmičkovými výročími a tím, co pro nás, dnešní skauty, mohou znamenat.

  • ROZHOVOR S FARÁŘKOU S. SILNOU: husitskou farářkou o výzvách, které nám nabízí současná doba, jak se nebát být jiný a o hledání hodnot v současném světě.

  • 1938: ROK, KDY BYL POPRVÉ ZAKÁZÁN SKAUTING: Další z osmičkových výročí tohoto roku vede o osmdesát let nazpátek. Jaký vliv na české skautování měl rozmach nacismu v Německu a poté Mnichovská dohoda a vznik Protektorátu Čechy a Morava?

  • KDYŽ SE SKAUTING PROLÍNÁ S OBČANSTVÍM: Skaut z Vyškova Jiří Wolf – Pando patří ke generaci, která měla možnost poznat skauting v krátkém, zato však intenzivním období jeho druhé obnovy. Od té prozatím poslední se věnuje i skautingu dospělých a se svým klubem má za sebou řadu prospěšných aktivit v jejich městě, které jsou náležitě vidět.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1072x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu