....

Chyba na stránce: Máte pojištěn majetek, který využíváte? Podívejte se na přehled pojistek majetku a pojistěte i ten váš. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/3968-mate-pojisten-majetek-ktery-vyuzivate-podivejte-se-na-prehled-pojistek-majetku-a-pojistete-i-ten-vas?autologin=1"

Máte pojištěn majetek, který využíváte? Podívejte se na přehled pojistek majetku a pojistěte i ten váš.

Máte pojištěn majetek, který využíváte? Podívejte se na přehled pojistek majetku a pojistěte i ten váš.

Požár v klubovně, vloupání do základny, vichřice na táboře? Chraňte se před následky neočekávaných událostí. Tábor je období, kdy se využívá velké množství majetku. Využijte toto období k vyfocení dražšího vybavení a uskladnění majetku po táboře. Fotky využijete při přihlašování majetku k pojištění i při řešní pojistné události. Pojistné vám pomůže pokrýt náklady na obnovu majetku. Kancelář pro vás dlouhodobě zajišťuje výhodně uzavřené rámcové smlouvy. Díky velkému množství pojištěného majetku jsou smlouvy s výrazně lepšími podmínkami, než na jaké by mohly dosáhnout samotné organizační jednotky.

Pojistit lze škody na:

 • vlastním vybavení a materiálu organizační jednotky
 • nemovitostech (vlastních i pronajatých)
 • majetku třetích osob

Vybavení a materiál

Pojistěte si váš majetek, který využíváte k činnosti. K pojištění je možné přihlásit vybavení kluboven, táborové i sportovní vybavení (včetně malých plavidel) nebo elektroniku. Majetek může být uložen jak ve vlastním, tak i v pronajatém prostoru, objekt ale musí být řádně zabezpečen. Pojištění (mimo krádeže) platí i při užívání věcí na území České republiky mimo místo uložení, například na tábořišti nebo výpravách. Pojistka kryje stejná rizika jako pojištění nemovitostí (výčet níže).

Cena dle zvolené hodnoty majetku: např. celoroční pojistné 155 Kč při hodnotě majetku do 150 tis. Kč (na vybavení uskladněné na jedné adrese)

Přihlášení probíhá vyplněním přihlášky, stačí mít k dispozici:

 • adresu místa uskladnění majetku
 • fotografie pojištěných míst (vnitřní pohled na celý prostor – každé místnosti zvlášť, k dokumentaci majetku zde umístěného)
 • fotografie majetku s vysokou hodnotou (např. kolem 15 tisíc), který je umístěn v pojištěném místě (dataprojektory, počítače, kopírka, elektrocentrála apod.)
 • odhad hodnoty pojišťovaných věcí s dodržením podmínek zabezpečení

Přihláška je ke stažení zde, stačí zaslat mailem na kancelar@skaut.cz.

Pojištění nemovitostí (vlastních i pronajatých)

Nemovitosti můžete přihlásit pod rámcovou smlouvu, ve které jsou nemovitosti pojištěny v tzv. nové ceně, tedy částce, jakou by stálo její znovupostavení v daném místě. Pojistka kryje tato rizika:

 • živel (např. požár, úder blesku, vichřice a krupobití, povodeň, zemětřesení, sesuv půdy, lavina a působení tíhy sněhu, přepětí následkem blesku, pád stromů)
 • krádež vloupáním včetně loupeže
 • prostý vandalismus
 • ostatní rizika (např. náraz vozidla, působení vody z vodovodního zařízení)

Cena je spočítána na základě zaslané přihlášky a po jejím následném schválení jednotkou je zahrnuta pod pojistnou smlouvu. Roční pojistné je 0,024% z nové ceny. Například u stavby v hodnotě 2 mi. Kč tak roční pojistné činí 480 Kč.

Přihlášku si můžete stáhnout zde

Majetek třetích osob

Škody na cizím majetku jsou kryty pojištěním odpovědnosti. Pojištění se vztahuje na situace, kdy činovník sám, nebo osoby jemu svěřené, způsobili škodu druhému (nikoliv na vlastní věci činovníka). Příkladem může být rozbité okno, škody vzniklé na zapůjčené elektronice a další škody, které byly způsobeny nedbalostí. Pojištění se vztahuje také na škody způsobené pojištěnými osobami navzájem.O náhradu škody žádá pojištěný činovník, hodnota spoluúčasti je 1 000 Kč. Před nahlášením pojistné události je možné konkrétní případy konzultovat přes mail kancelar@skaut.cz.  

Automaticky jsou pojištění vedoucí oddílů mladších členů a jejich zástupci, vedoucí organizačních jednotek, oddíloví rádci nad 15 let a vedoucí táborů. Doporučujeme připojistit i ostatní činovníky v OJ, zažádat lze jednoduše přes skautIS.

Pro podrobné informace o možnostech pojištění v rámci Junáka navštivte stránky skaut.cz/pojisteni. Najdete zde uzavřené smlouvy, přihlášky a další potřebné informace.

Tento článek je součástí Hospodářských střípků. Chcete-li dostávat souhrn hospodářských článků mailem, můžete se přihlásit k odběru zde. Případné dotazy můžete směřovat na hospodareni@skaut.cz nebo ve skupině Hospodaření pro skauty na facebooku.

Martin Hrouza

Koordinátor dotací a pojištění

 

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1269x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu