....

Chyba na stránce: Vychází příručka (nejen) k vůdcovské zkoušce - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4030-vychazi-prirucka-nejen-k-vudcovske-zkousce?autologin=1"

Vychází příručka (nejen) k vůdcovské zkoušce

Vychází příručka (nejen) k vůdcovské zkoušce

Nová příručka, která v logických celcích pokrývá povinně ověřované kompetence vůdcovské zkoušky, je ode dneška v prodeji. Texty do příručky sepsali instruktoři a spolupracovníci týmu Stříbrné řeky. Publikace se může hodit jak těm, kdo se ucházejí o vůdcovskou kvalifikaci, tak i stávajícím vůdcům a dalším činovníkům, kteří si chtějí připomenout některá témata, která s vedením oddílu souvisejí.

„Kapitoly této knihy představují obvyklé a v praxi často používané obory vůdcovské zkoušky. Rozsah kapitol jsme přizpůsobili důležitosti jednotlivých oborů, která vychází z dvaceti let praktických zkušeností naší školy,“ vysvětluje vůdce skautské školy Stříbrná řeka a jeden z autorů publikace Jan Stejskal – Johan.

Sborník obsahuje texty logicky uspořádané do oborů myšlenkové základy a historie skautingu, psychologie a pedagogika, oddílová personalistika, skautská výchovná metoda, plánování, komunikace, hospodaření, organizace, základy práva, táboření a bezpečnost a ekologická výchova.

Texty mají čtenářům co nejvíc přiblížit oddílovou praxi a kromě teorie nabízet i řadu praktických návodů. Publikace má ambici nabídnout současným i budoucím oddílovým vůdcům základ, na kterém mohou stavět své poznatky a praktické zkušenosti. Využít ji mohou ale i ti, kdo si chtějí osvěžit nebo aktualizovat znalosti nezbytné pro vedení oddílu.

Publikaci nazvanou „Vůdcovská zkouška (jinak)“ pořídíte v prodejně JUN zde.

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2067x

Práce s článkem

4
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu