....

Chyba na stránce: Jak uspořádat akci pro veřejnost, ze které vzejdou nováčci do oddílů, a nevyšťavit se u toho. Inspirujte se! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4032-jak-usporadat-akci-pro-verejnost-ze-ktere-vzejdou-novacci-do-oddilu-a-nevystavit-se-u-toho?autologin=1"

Jak uspořádat akci pro veřejnost, ze které vzejdou nováčci do oddílů, a nevyšťavit se u toho. Inspirujte se!

Jak uspořádat akci pro veřejnost, ze které vzejdou nováčci do oddílů, a nevyšťavit se u toho. Inspirujte se!

Nejedno středisko si na uspořádání velké akce pro veřejnost vylámalo zuby - stálo je to hodně sil a reálných nováčků z ní bylo málo. Pojďte na to chytřeji; držte se několika zásad a efektivita akce bude daleko větší.

Tipy pro efektivní akci pro veřejnost
  • Akce nemusí být bombastická pro celé velké město nebo okolí. Stačí hra po městě nebo i ve vaší klubovně.
  • Akci nedělejte čistě náborově jen pro veřejnost - pak hrozí, že účastníků nebude dost. Uspořádejte pro své děti, které dostanou možnost si pozvat kamarády a sourozence. Pokud jich dorazí málo, máte alespoň fajn oddílovou akci.
  • Pořádejte akci pravidelně, rodiče se naučí na ni s dětmi chodit. Buďte součástí dění v obci.
  • Buďte partnerem ostatním subjektům, zejména radnici. Zjistěte si, jaké akce se u vás konají, třeba byste se k něčemu mohli přidat. I dětský koutek na trzích vás zviditelní mezi lidmi a pro vedení města nebudete jen těmi, co o něco žádají.
 
Inspirace
  • Havlíčkobrodské středisko se spojilo se záchrannou stanicí a Agenturou ochrany přírody a uspořádali Noc pro netopýry.
  • Ve Vrbátkách organizují Pouliční hru pro členy i neskauty. V Policích nad Metují hrají v ulicích hru Bang!, kterou si chodí zahrát i nečlenové.
  • V Plzni pořádají pro děti z okolí herní odpoledne hned dvakrát ročně - na jaře Aprílové hrátky a v září Odpoledne otevřených kluboven pokaždé s jiným symbolickým rámcem. Děti procházejí klubovny a plní akční úkoly.
  • Další oblíbené typy akcí: pohádkový les, dobrodružná stezka, vození dětí na lodičkách, lanové aktivity...

 

Pokud chcete udělat velkolepou akci s pódiem na náměstí, velkými stany nebo super lanovými aktivitami, klidně ji udělejte! K obecnému povědomí o vás určitě výrazně přispějí, počítejte ale s tím, že přímý náborový efekt mají tyto akce vzhledem k vynaložené energii a prostředkům spíše malý.

Všichni pořadatelé náborů se shodují - osamocená akce nikdy nestačí!

Přemýšlejte nad nábory komplexně - začněte propagací předem. Vyvěste plakáty ve školách a jejich okolí, u dětských doktorů, na legální vývěsky. Klidně zajděte do škol a děti osobně pozvěte. Upozorněte na akci na webu a sociálních sítí a hlavně - zapojte členy vašeho oddílu a jejich rodiče! Na tomto si dejte opravdu záležet; podpořte děti, ať přivedou své spolužáky i kamarády. Požádejte rodiče, ať dají vědět svým známým. Je to ta nejjednodušší a zároveň vysoce efektivní propagace...

Rozmyslete si, jak děti, které na akci přijdou, přitáhnout do oddílů - jak neztratit kontakt. Mějte nachystanou náborovou schůzku třeba hned příští týden a rovnou na ně děti zvěte.

"Na náborové akci máme připravené pohlednice a kdo z dětí má zájem, vyplní svou adresu a pohlednici nám při odchodu odevzdá. My pak potenciální zájemce osobně pozveme na schůzku do klubovny. Na děti to velmi dobře působí, že jsou k nám = mezi skauty osobně pozvaní." - Tip ze Štěpánova.

Jaké další kroky hned po náboru podniknout, abyste děti po náboru udrželi, zpracovává metodika Náborem to nekončí.

Přihlaste se k letošním náborům

Vyplňte přihlašovací formulář níže, získáte každoroční podporu: náborový balíček zdarma obsahující 5 náborových plakátů, 25 časopisů, 50 letáků pro rodiče - brožur, arch samolepek a arch nalepovacího tetování. Je to základ pro každého, k tomu si můžete vybrat, co nejvíce vyhovuje vašim potřebám - na ostatní propagační materiály získáte přihlášením slevu 20 %.

Potřebujete ceny do soutěží? Nakupte skautské sluneční brýle, frisbee, karabinky nebo třeba bavlněné tašky.

 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 663x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu