....

Chyba na stránce: Špalek právě dorazil z tiskárny! Přijďte ho koupit do nově vyladěného skautského online obchodu - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4066-spalek-prave-dorazil-z-tiskarny-prijdte-ho-koupit-na-vypluti-nebo-do-noveho-skautskeho-online-shopu?autologin=1"

Špalek právě dorazil z tiskárny! Přijďte ho koupit do nově vyladěného skautského online obchodu

Špalek právě dorazil z tiskárny! Přijďte ho koupit do nově vyladěného skautského online obchodu

Máme pro vás na skladě další novinku, která dorazila z tiskárny. Je jí Rozhovor ředitele Skautského institutu Miloše Říhy - Šípka s dlouholetým činovníkem Junáka a ředitelem Městské knihovny v Praze Tomášem Řehákem - Špalkem. Nejrychlejší způsob, jak se ke knize dostat, je koupit ji online na skautském obchodě, který je celý v novém a plně responzivní pro pohodlné objednávání na mobilních zařízeních. A u příležitosti této novinky je tu akce poštovné zdarma na nákup od 1 500 Kč!
 

ŠPALEK - MYŠLENKY V ROZHOVORECH

Co říká Miloš Říha - Šípek o vydání knihy?

 
Špalek právě dorazil z tiskárny! Není to román, ale knižní rozhovor s jedním podivuhodným mužem. Kdysi v roce 2005, na Valném sněmu Junáka v Třebíči, jsem ho potkal poprvé. Stál za moderátorským pultíkem a já si ve svých dvaceti letech říkal, že si to docela dává. Pak jsem procházel kuloáry a došlo mi, že Tomáš Řehák je člověk, na kterého všichni mají nějaký názor. Z některých koutů se nesl respekt, obdiv a z jiných obvinění z manipulace. Člověk v epicentru dění, pro kterého je skauting doslova rodinným předurčením. Člověk, který ví, že může věci ovlivnit a zaroveň v sobě hledá pokoru. 
 
Milý Špalku, 
jsem ti velmi vděčný za tohle naše povídání, které je najednou knihou. Byla to pro mne fascinující výprava a vnímám jako velkou poctu, žes mi ji umožnil s takovou otevřeností a upřímností. Je dobře, že jsme dodrželi naši dohodu nic zpětně necenzurovat. Nakonec, nedělali jsme žádné unylé a vyčerpávající memoáry. Není to žádná tečka za příběhem. Knížka vznikala čtyři roky a oba víme, že za tu dobu se staly věci, které by vydaly na knížku další. Třeba jednou budeme pokračovat. Upřímně se na to těším.
Vím, že tradicí ve vaší rodině je nechat se kvůli skautingu zavřít. Z hloubi duše doufám, že tuhle tradici porušíš a půjdeš vlastní cestou. Těším se, až společně knížku představíme na Vyplutí 2018!
 
Se stiskem levice 
Šípek
---
Díky, že Roman byl skvělým editorem, že Jan udělal prima grafiku a že to Tomáš dotáhl až k vydání!
 

Kde knihu koupit

Knihu můžete koupit na skautském obchodě skaut.cz/obchod, kde se můžete inspirovat a přibrat naše další knižní novinky, jako například Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružstvíZáleskautkyZáleskautky 2Správnou stopouTři životy a dále nově rozšířenou nabídku USB disků (větší kapacita, rychlejší přenos). 

---
Za TDC
Petra Daněčková (Peťule)
redaktorka interní komunikace
 
 
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1712x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu