....

Chyba na stránce: Říjnový Skautský svět: Nové rubriky a výběr starosty Junáka - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4139-rijnovy-skautsky-svet-nove-rubriky-a-vyber-starosty-junaka?autologin=1"

Říjnový Skautský svět: Nové rubriky a výběr starosty Junáka

Říjnový Skautský svět: Nové rubriky a výběr starosty Junáka

V novém čísle skautského časopisu pro dospělé se můžete podrobněji seznámit se třemi kandidáty na starostu Junáka - českého skauta. Nové rubriky vás provedou dospělostí, Strategií 2022, skautským dobrovolnictvím i tím, jak s dobrovolníky pracují brontosauři.

Hlavním tématem čísla je výběrové řízení na starostu hnutí. Představíme všechny tři kandidáty, hlavní body projektů dvou z nich a v anketě jsme se zeptali několika skautů a skautek na to, jestli je počet kandidátů podle nich dostatečný a čem vypovídá.

K tématu se vztahuje i velký rozhovor čísla. S výzkumnicí Jaroslavou Simonovou, která se dlouhodobě věnuje oblasti vzdělávání, jsme mluvili o tom, jak má podle různých výzkumů vypadat dobře řízená vzdělávací a výchovná organizace, jaké jsou trendy v řízení těchto organizací v zahraničí a jak do nich zavádět novinky a inovace.


Dále si v tomto čísle můžete přečíst:

  • Pošta českých skautů na vlastní kůži: Rubrika Historie kdnešku pokračuje textem o tom, jak vypadala legendární skautská pošta z doby vzniku československé republiky očima těch, kteří se do ní přímo zapojili.

  • Snažím se moc nesnít, ale žít: Celý ročník se v návaznosti na letošní konferenci Skautského institutu budeme věnovat tématu dospělosti. První rozhovor k tématu je s propagátorem svobodného podnikání Tomášem Hajzlerem o tom, jak při dospívání hledat svou vysněnou práci i o tom, jak se dožít sta let.

  • Je to pravda? Dej tam klacek...: Reportáž z tábora z Hlinska, kde si tamní skauti a skautky mimo jiné vyzkoušeli i to, jak rozeznávat dezinformace a jak se bezpečně pohybovat na internetu.

  • Hnutí Brontosaurus: Dobrovolnictví jako cesta k seberozvoji: V další nové rubrice Odjinud budeme přinášet články o jiných volnočasvých organizacích se zaměřením na oblasti, kterým se věnuje i Junák - český skaut, a to, čím bychom se od nich mohli inspirovat. Začínáme u brontosaurů a jejich práce s dobrovolníky.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let, tedy především pro činovníky a oldskauty. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?'

Jedno číslo Skautského světa stojí 25 Kč. Přiobjednání není složité.

• Pokud jste členy Junáka, stačí Skautský svět přiřadit k patřičnému jménu ve skautISu. Aby tato přiobjednávka byla platná, musí ji autorizovat odpovědný činovník vašeho střediska.

• Pokud členy Junáka nejste, využijte k objednání webovou stránku send.cz

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 700x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu