....

Chyba na stránce: Registrace na Intercamp 2019 odstartuje 1.11. 2018. Koukni na pravidla. - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4142-registrace-na-intercamp-2019-odstartuje-1-11-2018-koukni-na-nova-pravidla?autologin=1"

Registrace na Intercamp 2019 odstartuje 1.11. 2018. Koukni na pravidla.

Registrace na Intercamp 2019 odstartuje 1.11. 2018. Koukni na pravidla.

Intercamp 2019 se bude konat od 7. 6. do 10. 6. 2019 v Nizozemí na loukách mezi vodním zámkem Middachten a národním parkem Veluwezoom nedaleko městečka De Steeg. Registrace se spustí už 1.11.2018 přes tento formulář, přesný čas bude oznámen po 21.10.

Intercamp je každoroční evropské setkání oddílů během svatodušních svátků. Letos pohostí až 4000 účastníků z minimálně 8 zemí. Akce je určena pro oddíly skautů a skautek ve věku 11 - 17 let. Dospělí mohou jet jako vedoucí nebo členové mezinárodního servis týmu (IST) – pro ně začíná akce již 6. 6. 2019 večer. Účastnický poplatek činí 560 Kč/osoba a nezahrnuje náklady na cestu a jídlo.

V posledních letech převyšuje zájem o akci kapacitu kontingentu, což náš velmi těší, nicméně limity jsou Junáku přiděleny, nemůžeme je tedy libovolně navýšit. Letos bude kontingent čítat více než 600 účastníků. S registrací ale neváhejte! Oddíly, které se včas registrovat nestihnou, budou vedeny jako náhradníci. O Vaši pozici budete informováni emailem.

Ve snaze umožnit účast co nejvíce lidem, spravedlivě a bez komplikací, jsme stanovili následující pravidla (novinky a změny oproti minulosti jsou v textu červeně):

  1. Registraci provádí vedoucí skupiny - odpovědná osoba. Při registraci se do formuláře zadávají údaje odpovědné osoby, počet účastníků a počet vedoucích.
  2. Počet dětí a vedoucích není přesně určen. Je však nutné dodržet následující poměr: vedoucích by nemělo být více než 1 na 5 dětí a méně než 1 na 10 dětí.
  3. Maximální velikost výpravy z jednoho střediska je 20 účastníků + 4 vedoucí. Registrovat větší výpravu je možné pouze v případě, že se na ní podílí více středisek. Udělení této výjimky podléhá schválení zástupce Junáka v IC Committee (intercamp@skaut.cz). O výjimku musí být požádáno nejméně 5 dní před registrací. Je doporučeno žádost o výjimku doplnit jmenným seznamem účastníků - viz. bod 5.
  4. Bohužel registraci není možné ve formuláři měnit - vedoucí nemá zpětný přístup. Počet členů výpravy změnit až do momentu platby lze - ale vždy JEN přes zástupce Junáka v IC Committee na intercamp@skaut.cz.
  5. Do 24 hodin od registrace je nutné navíc zaslat emailem na intercamp@skaut.cz jmenný seznam účastníků. Stačí do jednoduché tabulky pouze jméno a příjmení a jednotka, kde je osoba registrována. Odregistrace není možná, nicméně bude možné účastníky před akcí vyměnit.
  6. IST se registrují jednotlivě.
  7. Povinný nevratný účastnický poplatek za všechny registrované členy/členky, 560 Kč/osoba je nutné zaplatit do 15.12.2018.
  8. Novinkou roku 2019 je zrušení zasílání seznamu účastníků s údaji tzv. GroupList Forms předem online. Tabulku sice vyplníte, ale předáte ji až na místě podepsanou v papírové formě. Důvodem je vyšší ochrana osobních údajů.

Cílem změn je dát přednost oddílům, které mají již výpravu připravenou, a zároveň dát šanci na účast co nejvíce oddílům z celé republiky. V období po 15.12.2018 dostanou šanci náhradníci. Velmi doporučujeme začít formovat Vaši výpravu již nyní.

Informace k dopravě: Dopravu si oddíly organizují samy. Vzhledem ke vzdálenosti doporučujeme spojit se do pronajatých autobusů. Se spojováním a doplňováním jednotlivých autobusů se budeme jako v minulosti snažit pomoci. Pokud plánujete spojit akci s cestováním, NEPLATÍ možnost ubytovat na místě už ve čtvrtek 6. 6. večer. Nizozemci nám však nabídnou klubovny v místě cestování. V pondělí 10. 6. 2019 je v každém případě nutno tábořiště opustit.
Tipy na cestování v okolí: Arnhem – 20 km, Utrecht - 78 km, Amsterdam – 110 km, Gouda – 110 km, Rotterdam – 125 km.
Detailnější informace k tábořišti: Tábořiště tvoří louky na rozhraní zámeckého parku zámku Middachten a národního parku Veluwezoom. Nedaleko malého města De Steeg. Prostor je dostatečný, louky rozlehlé.

Předběžné informace o programu: Nosné téma Holandského programu zní „Be a part of nature", čili „Buď součástí přírody". Koncept zůstává tradiční: první den na tábořiští, druhý den výlet, nově přibudou i Plaza Activities, nebudou chybět skautské obchody včetně toho našeho, ani Street Food Festival.

Obecné informace najdete na www.intercamp.info a na https://www.facebook.com/intercamp/
Pro informace v češtině doporučujeme profil Českého kontingentu na Facebooku nebo email intercamp@skaut.cz.

Pavel Král - Šupik, zástupce Junáka v Intercamp Committee

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 5476x

Práce s článkem

3
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu