....

Chyba na stránce: Budeš litovat, pokud nepojedeš: Léto v Kanderstegu zdarma! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4223-budes-litovat-pokud-nepojedes-leto-v-kanderstegu?autologin=1"

Budeš litovat, pokud nepojedeš: Léto v Kanderstegu zdarma!

Budeš litovat, pokud nepojedeš: Léto v Kanderstegu zdarma!

Až zamáváš studentskému životu a uvědomíš si, že už asi nikdy nedáš v létě dohromady 3 měsíce času a v Kanderstegu jsi nebyl/a, budeš nejspíš tlouct hlavou do zdi, ale bude pozdě. Ulov si nejlepší skautské léto na světě už teď! Přihlášku je třeba podat do konce prosince!

Kandersteg International Scout Centre neboli KISC nese ještě pár dalších pojmenování: skautský ráj na zemi, neustálé minijamboree, sen Lorda BP, nejlepší zážitek v životě, ... Je to jedinečná mezinárodní skautská základna v lůně švýcarských Alp, kterou před bezmála 100 lety založil samotný Lord Baden Powell, a která už stejně dlouho vítá mladé skautské dobrovolníky z celého světa! Jedním či jednou z nich můžeš být od 8.6.2019 i ty - pokud pošleš do 31.12. přihlášku!

Růžové tričko a co tě v něm potká:

Pinkies neboli tým nositelů růžových triček jsou mladí skautští dobrovolníci a dobrovolnice, kteří se v KISC zabydlí zpravidla na 3 měsíce jednoho z 4 ročních období. Za ubytování (v pokojích po 2), stravu a neopakovatelné zážitky pomáhají tamním zaměstnancům buď na tábořiští, v chatě a nebo s programem podle toho, v čem se kdo najde. Pinkies mají úplně pro sebe vždy 1 a půl dne v týdnu. Tříměsíčních členů rodiny byvá většinou do tuctu a zaměstnanců zhruba stejně. Více o létě na KISC najdeš zde.

Co o zážitku říká Pinkie z ČR:

"Práce tu není prací, ale zábavou. Každý z nás je z jiné země s jinou kulturou, což přesně ukazuje pestrost a jedinečnost každého z nás. Po třech měsících jsme jedna velká rodina, v které jsou úžasná přátelství se skvělými zážitky. Většinu volných dnů vyrážím na trek do hor, užít si snídani při východu slunce, zalézt si po skalách, nebo na ferratu. Kandersteg je skvělá příležitost objevit sám sebe, poznat skvělé přátelé, nebo získat skvělou zkušenost do života. Kandersteg je prostě magické skautské nebe na zemi." Pete

Přihlášení v kostce:

  • musí ti být 18 a více let a musíš být členem/čenkou Junáka - českého skauta,
  • přihláška obsahuje všechny tyto součásti, začni na ní pracovat včas,
  • potvrzení člentství ti vystaví Zahraniční odbor, ozvi se na international@skaut.cz,
  • snaž se udělat dojem, o tenhle skautský zážitek je velký zájem,

Dej nám o svém plánu přihlásit se určitě vědět na international@skaut.cz, rádi tě podpoříme a v případě přijetí pomůžeme i vybavit na cestu!

Hodně Štěstí!

Markéta Byrtusová - koordinátorka mezinárodní spolupráce 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1428x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu