....

Chyba na stránce: Skautky a skauti 17. listopadu na Národní třídě. Přidej ruku k dílu nebo přijď zazpívat - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4225-skautky-a-skauti-17-listopadu-na-narodni-tride-pridej-ruku-k-dilu-nebo-prijd-zazpivat-skautskou-hymnu-vsechny-informace?autologin=1"

Skautky a skauti 17. listopadu na Národní třídě. Přidej ruku k dílu nebo přijď zazpívat

Skautky a skauti 17. listopadu na Národní třídě. Přidej ruku k dílu nebo přijď zazpívat

17. listopadu si každoročně připomínáme hodnotu svobody - a cenu, kterou jsme za ni museli zaplatit. Tu cenu zaplatily i tisíce skautek a skautů. V koncentrácích, v odboji, v lágrech, v ilegalitě. A proto se už třetím rokem připojujeme k akci „Díky, že můžem!“ v Praze na Národní třídě. Letos bude skautská přítomnost největší a můžeš se do ní zapojit i Ty. Přijď si s ostatními zazpívat skautskou hymnu, zastavit se v podsadovém táboře v centru Prahy nebo ho (ještě lépe) přijď pomoci postavit!

Skautský program na „Díky, že můžem!“ cílí na dětské návštěvníky i na dospělé. Chceme, aby se lidé dozvěděli zároveň něco o současném skautingu a zároveň aby poznali naše pohnuté dějiny. Každý z deseti podsadových stanů nabídne jinou aktivitu, jinou zajímavost. Budou se věnovat třeba tématům skautingu v ilegalitě, skautingu a Rozhlasu v srpnu 1968, útěkům přes Železnou oponu, komunikaci ve vězení, ale i skautingu dnešní doby nebo tomu, proč se dnes skautingu tolik daří. Kolemjdoucí si budou moci vlastnoručně vyrobit svíčky, napít se čaje, skautky a skauti se budou moci zapojit do služby čestné skautské stráže.

Na Národní třídě nechceš chybět, budeš-li 17. listopadu v Praze!

„Díky, že můžem!“ stojí každý rok za návštěvu, atmosféra je tam opravdu krásná. Skautská přítomnost bude letos ještě výraznější než v předchozích letech. Nenech si tento zážitek uniknout!

Hodí se každá pomocná ruka, na místě i předem!

Podsadové stany je třeba přivézt, postavit, zbourat. O programy pro veřejnost i vaření čaje je třeba se starat. Dobrovolnický tým potřebuje další ruce, hlavy i nohy. Nespoléhej se na to, že „to se určitě spousta lidí přihlásí!“ Nabídni svoji pomoc právě Ty. Bude to roverská a činovnická služba společnosti (a skautingu) jak vyšitá. Napiš Anetě (aneta@skautskyinstitut.cz) nebo Standovi (standa145@seznam.cz) a zeptej se, s čím můžeš zrovna Ty nebo Váš roverský kmen či oddíl pomoci. Nečekej!

Přijď si společně zazpívat skautskou hymnu!

Přijď 17. listopadu ve 12.50 k pietnímu místu (tam, kde se zapalují svíčky u desky ztvárňující prsty ve tvaru "victory"). Od 13.00 bude v rámci oficiálního programu zpěv státní hymny České republiky. Na ni pak, pro nás přítomné skautky a skauty, naváže po chvilce zpět skautské hymny. Bude to krásný zážitek, nenechej si jej ujít!

Díky všem z Vás, kteří pomohou udělat ze skautské přítomnosti na letošním „Díky, že můžem!“ nezapomenutelný zážitek a důstojnou připomínku konce totality v tehdejším Československu!

Těšíme se na Tebe na „Díky, že můžem!“ a nejlépe i na Tvoji pomoc předem!
Aneta Adámková | aneta@skautskyinstitut.cz

Stanislav Míka | standa145@seznam.cz

Petr Vaněk – Permi | petr.vanek@skaut.cz
zpravodaj pro komunikaci a projekty služby společnosti

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 2764x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu