....

Chyba na stránce: Debata nad ideou vlčat a světlušek u kulatého stolu pokračuje. Chcete přispět? - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4232-idea-vlcat-a-svetlusek-u-kulateho-stolu?autologin=1"

Debata nad ideou vlčat a světlušek u kulatého stolu pokračuje. Chcete přispět?

Debata nad ideou vlčat a světlušek u kulatého stolu pokračuje. Chcete přispět?

Revize zákona, slibu, hesla a příkazu vlčat a světlušek pokračovala další fází. Užší skupina odborníků na myšlenkové základy, výchovu vlčat a světlušek či vzdělávání jejich vedoucích se sešla, aby debatovala o základních parametrech případného nového znění idey.

V neděli 11. 11. 2018 se v kancelářích ústředí na Senovážném náměstí sešlo těchto 16 sester, bratří a přátel našeho hnutí: Jiří Zajíc - Edy, Šárka Jechová - Mája, Monika Gaňová - Máňa, Barbora Pelclová - Brčko, Jan Petera - Slimák, Tomáš Vodička - Brum, Martin Frána - Vranítko, Barbora Tichavová - Rozárka, Tomáš Feřtek z organizace EDUin, Miroslav Beneš - Beny, Dana Tarantová - Komtesa, Ondřej Vokál - Vokin, Jana Vytásková - Ferda, Ladislav Šinágl - Šimi, Jan Schovánek - Gros, Petr Störzer - Světýlko.

Na jaře proběhlo osm debat na osmi místech v ČR, při kterých účastníci hledali hodnoty, které by v idee vlčat a světlušek měly být obsažené. Nedělní setkání na tyto debaty navazovalo. Zabývali jsme se zejména funkcemi zákona, slibu, hesla či příkazu, k nimž jsme přiřazovali správné hodnoty, řešili jsme, zda má návrh nového znění zahrnovat názvosloví symbolického rámce a zda by se mělo lišit pro dívky a chlapce.

Skupina Náčelnictva vyjde ze závěrů Kulatého stolu a bude během zimy pracovat na sestavení textů nového znění. Výstupy budou zveřejněny a předloženy k širokému připomínkování. Pokud si myslíš, že můžeš našemu úkolu prospět už teď, ozvi se prosím.

Těšíme se na další shledání nad ideou.
Pracovní skupina Náčelnictva pro revizi idey vlčat a světlušek
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 642x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu