....

Chyba na stránce: Prosincový Skautský svět o nových začátcích a s dosud nezveřejněným komentářem F. Peroutky - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4258-prosincovy-skautsky-svet-o-novych-zacatcich-a-s-dosud-nezverejnenym-komentarem-f-peroutky?autologin=1"

Prosincový Skautský svět o nových začátcích a s dosud nezveřejněným komentářem F. Peroutky

Prosincový Skautský svět o nových začátcích a s dosud nezveřejněným komentářem F. Peroutky

Ohlížíme se za skautskými oslavami 100 let od vzniku Československa, 100.jednáním Náčelnictva. V časopisu mimořádně najdete i komentář F. Peroutky o skautingu, který zatím nebyl v celém rozsahu nikdy nikde zveřejněný.

V hlavním tématu čísla se věnujeme skautským novým začátkům. Přinášíme příběhy čtyř skautů a skautek, kteří z různých
důvodů začali skautovat na novém místě. Seznámíme vás s tím, co jim tato změna přinesla, na co naráželi a jakou podporu jim nabízí skautské ústředí.

Celé číslo ke stažení: Skautský svět (prosinec 2018) (PDF) 

V čísle si dále můžete přečíst například tyto články:

  • Rozhovor se skautem a pedagogem Karlem Derflem - k tématu nových začátků se vztahuje i rozhovor. Dozvíte se v něm více o jeho novém začátku po odchodu z města, ředitelování školy i skautování na venkově.

  • Vokinův komentář o možných změnách v zákonu a slibu vlčat a světlušek - vedoucí pracovní skupiny Náčelnictva píše v zajímavém komentáři o tom, jaké aktivity probíhají kolem možných úprav v idey nejpočetnější skautské výchovné kategorie a proč je podle něj vhodný čas na dílčí změny

  • Rozhovor se skautem, podnikatelem a cestovatelem Miky Škodou - v dalším díle rozhovorů nejen o dospělosti mluví organizátor závodu Low Cos rade mimo jiné i o tom, proč se nechce cítit dospělý, proč si málo věříme, i o tom, jak se změnil jeho pohled na podnikání a svět peněz

  • Příběh skautské lípy ze Spořilova - O tom, jak se po padesáti letech do Roztylských sadů dostala skautská pamětní deska, která měla původně sousedit s lípou vysazenou skauty na počest půlstoletí republiky.


Skautský svět je časopis pro skauty a skautky nad 24 let i pro ty, kteří již nejsou tolik skautsky aktivní, ale chtěli s hnutím zůstat v kontaktu a být informováni o tom, co se v něm děje. Měl by přinášet inspiraci a náměty na činnost i růst. Umožnit dospělým skautům se sledovat dění ve skautingu, zapojovat se do něj a být mu nápomocni.

Chcete si Skautský svět přiobjednat?

Časopis Skautský svět si můžete kdykoli objednat na webové stránce send.cz


 

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 434x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu