....

Chyba na stránce: 2019: 30 let svobody. Připomeň si Palachův týden a inspiruj se už tento víkend na semináři ELŠ - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4326-2019-30-let-svobody-pripomen-si-palachuv-tyden-a-inspiruj-se-uz-tento-vikend-na-seminari-els?autologin=1"

2019: 30 let svobody. Připomeň si Palachův týden a inspiruj se už tento víkend na semináři ELŠ

2019: 30 let svobody. Připomeň si Palachův týden a inspiruj se už tento víkend na semináři ELŠ

Televizní moderátor Jakub Železný se jako student gymnázia v lednu 1989 zúčastnil protestů proti komunistickému režimu v Československu. Byl zatčen a čelil trestnímu stíhání, což z osobního hlediska dodnes považuje za iniciační záležitost. Mluvit o ní přijde do Salesiánského divadla v Kobylisích.

Vzpomínat na totalitu, dokonce na obě, bude také skautský odbojář a politický vězeň Eduard Marek – Hroznýš. Za druhé světové války byl tři měsíce vězněn za stýkání se s Židy. Po komunistickém puči spoluzakládal odbojovou skupinu pojmenovanou „DEB“ po prezidentu dr. Edvardu Benešovi, která se ale nestačila výrazněji projevit.

Kompletní program semináře najdeš a jako účastník se můžete registrovat zde: els.skauting.cz/seminar. Online registrace urychlí tvé odbavení při příchodu, můžeš ale přijít i bez ní.

XXIX. Skautský seminář ELŠ „Třicet let svobody“

Pozvání přijali také například socioložka Jiřina Šiklová, novinář Jindřich Šídlo, senátor Jiří Drahoš, dlouholetý činovník Junáka Tomáš Řehák – Špalek nebo ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy Ondřej Boháč. Těšit se můžeš i na doprovodný program, skautské prodejce, kavárnu a mnoho dalšího.

XXIX. Skautský seminář Ekumenické lesní školy

  • Kdy: víkend 4.–6. ledna 2019
  • Kde: pražské Salesiánské divadlo v Kobylisích a Skautský institut na Staroměstském náměstí
  • Více informací a registrace: els.skauting.cz/seminar

Těšíme se na shledání!

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 1238x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu