....

Chyba na stránce: Připomínáme, že návrhy na udělení Medaile sv. Jiří je třeba zaslat do KÚJ nejpozději 20. 2. 2019! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4328-pripominame-ze-navrhy-na-udeleni-medaile-sv-jiri-je-treba-zaslat-do-kuj-nejpozdeji-do-20-2-2019?autologin=1"

Připomínáme, že návrhy na udělení Medaile sv. Jiří je třeba zaslat do KÚJ nejpozději 20. 2. 2019!

Připomínáme, že návrhy na udělení Medaile sv. Jiří je třeba zaslat do KÚJ nejpozději 20. 2. 2019!

Pokud uvažujete o tom, že byste u vás na středisku někoho rádi ocenili Medailí sv. Jiří, neváhejte!  Duben je sice ještě daleko, ale vzhledem k termínům jednání Náčelnictva a zasedání krajských rad, je třeba první kroky podniknout včas.

 
Návrhy by měly mít všechny náležitosti, odpovídat statutu vyznamenání a nově jej není třeba zasílat v papírové podobě (nicméně je nutné, aby obsahoval potřebné podpisy).
 
Medaile sv. Jiří je "výchovné" vyznamenání, tzn. že je udělováno za soustavnou práci činovníků a činovnic Junáka - českého skauta, podílejících se na výchově dětí, mládeže a vzdělávání.
Ve zdůvodnění klidně buďte konkrétní a klidně se rozepište o tom, proč si myslíte, že navrhovaný či navrhovaná vedou skvěle oddíl nebo jsou dobrými vzdělavateli. Prostě se to pokuste napsat tak, aby to bylo jasné i lidem, kteří dotyčné osobně neznají.
 
Je možné navrhnout rovnou stříbrný či zlatý stupeň vyznamenání, pokud mu zásluhy a roky služby navrhované sestry či bratra odpovídají.
 
Pokud někoho navrhujete na udělení Medaile sv. Jiří již podruhé (např. dotyčný/á již má bronzový stupeň a vy ho po dalších třech letech navrhujete na stříbro), je třeba ve zdůvodnění popsat nějaký další pokrok či kvalitativní změnu, nové výsledky oproti předchozímu návrhu.
 
  • V případě bronzového stupně musí být návrh schválený příslušnou krajskou radou (optimální je přiložit k návrhu kopii zápisu KRJ obsahující odpovídající usnesení)
  • stříbrný a zlatý stupeň vyznamenání schvaluje Náčelnictvo a je vhodné (byť nikoliv nutné, statut vyznamenání to nevyžaduje), aby návrh obsahoval vyjádření příslušné krajské rady k návrhu, popř. usnesení, jímž KRJ návrh podpoří

Do návrhu prosím uvádějte funkční kontakty na navrhovatele - nejlépe e-mail i mobil, abychom vás v případě potřeby doplnění návrhu apod. mohli kontaktovat.

Statut Medaile sv. Jiří je k dispozici zde.

Formulář návrhu na vyznamenání je k dispozici zde.

V případě, že si nejste jisti zdůvodněním nebo čímkoliv jiným, je určitě možné konzultovat a ptát se na e-mailu lenka.sablova@skaut.cz :-).

Lenka Šablová
asistentka starosty
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 575x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu