....

Chyba na stránce: Jakub Železný o zatčení během Palachova týdne a další videa. Pusťte si povídání Jiřiny Šiklové, Jindřicha Šídla či Jiřího Drahoše na semináři ELŠ - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4351-jakub-zelezny-o-zatceni-behem-palachova-tydne-a-dalsi-videa-pustte-si-povidani-jiriny-siklove-jindricha-sidla-ci-jiriho-drahose-na-seminari-els?autologin=1"

Jakub Železný o zatčení během Palachova týdne a další videa. Pusťte si povídání Jiřiny Šiklové, Jindřicha Šídla či Jiřího Drahoše na semináři ELŠ

Jakub Železný o zatčení během Palachova týdne a další videa. Pusťte si povídání Jiřiny Šiklové, Jindřicha Šídla či Jiřího Drahoše na semináři ELŠ

Pokud vám okolnosti nedovolily zúčastnit se letošního XXIX. Semináře Ekumenické lesní školy, nezoufejte. Máme pro vás na YouTube připravené videozáznamy vystoupení letošních hostů. Než si je pustíte přes odkazy níže, zapište si do kalendáře víkend 10.-12. ledna 2020. To je totiž termín dalšího semináře ELŠ. A pokud se ve spodní části stránky els.skauting.cz zaregistrujete k odběru našeho e-mailového oběžníku, neuniknou vám žádné novinky.

Záznamy na YouTube z XXIX. Semináře Ekumenické lesní školy

Zahájení semináře

Pavel Vedra – Hakim: Úvodní zamyšlení

Instruktor Ekumenické lesní školy a lékař otevřel seminář úvahou k tématu třiceti let svobody.

Jiřina Šiklová: Rozdělená společnost

Socioložka a publicistka reflektuje cestu naší společnosti od sametové revoluce až do současnosti. Které aspekty pro ni byly určující a jakým způsobem?

Jindřich Šídlo: Novinář jako veřejný nepřítel

Politický komentátor hodnotí aktuální situaci vyznačující se čím dál rozšířenějším zpochybňováním nezávislosti médií a útoky na novináře. Jaké to má důsledky? Jak z toho ven?

Jiří Drahoš: Od vědy k politice

Vědec a senátor se ohlíží za tím, co jej přimělo opustit chemickou laboratoř a přivedlo ho až ke kandidatuře na post nejvyššího ústavního činitele České republiky.

Tomáš Řehák – Špalek: O Motivaci

Dlouholetý činovník Junáka a ředitel Městské knihovny v Praze učí vedení lidí a personalistiku na vysoké škole, na různých profesních a samozřejmě také na skautských kurzech. Nejčastější otázka, kterou mu studenti a účastníci kurzů kladou, zní: „Jak mám lidi motivovat?“ Odpověď bude asi pro leckoho velkým překvapením.

Jakub Železný: Prožívání Palachova týdne

Novinář a moderátor vzpomíná na lednové události roku 1989, během kterých byl jako jeden z demonstrantů zatčen a které z osobního hlediska dodnes považuje za iniciační záležitost.

Eduard Marek – Hroznýš: Nebyl den jako druhý

Dlouholetý skaut, člen třetího odboje, spoluzakladatel protikomunistické skupiny a politický vězeň vypráví o svém životě.

Za zaznamenání a sestříhání přednášek děkujeme firmě TV PORT, s.r.o.

Více informací o seminářích Ekumenické lesní školy najdete na webu els.skauting.cz/seminar.

XXIX. Seminář Ekumenické lesní školy

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 851x

Práce s článkem

2
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu