....

Chyba na stránce: Slovo k nadcházejícímu Dni zamyšlení - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4398-slovo-zpravodajky-pro-wagggs-ke-dni-zamysleni?autologin=1"

Slovo k nadcházejícímu Dni zamyšlení

Slovo k nadcházejícímu Dni zamyšlení

Den zamyšlení nás po roce opět vyzve připomenout si výročí narození zakladatelů skautingu, Lorda Roberta Baden-Powella a Lady Olave, které připadá na 22.2. Letošní oslava je věnována 110. výročí dívčího skautingu, ale i všem skautským vedoucím. Zejména pro ně je následující slovo kontaktní osoby Junáka - českého skauta pro WAGGGS, Šárky Osuské:

Ráda bych využila letošního tématu Dne zamyšlení a poděkovala Vám všem, kteří se o skauting staráte: ať už přímo u oddílů jako vedení, technické zázemí nebo jakkoliv jinak - za všechnu práci, čas, radost a energii, kterou věnujete hnutí a dětem – bez vás by to nešlo! Děkujeme! Letošní oslavy jsou právě o vás! Nevěříte? Čtěte dále!

Letošním tématem 

je právě „Leadership", tedy vedení, vůdcovství. Schopnost vést ostatní je jednou z velmi ceněných vlastností nejenom ve skautském světě. Být vedoucí/m ovšem neznamená jen mít složenou vůdcovskou zkoušku, je důležité uvědomit si rozdíl mezi funkcí a prokázáním schopnosti ve skutečnosti. Právě na tento rozdíl poukazují letošní hry z balíčku aktivit a zdůrazňují nejpodstatnější prvky vůdčího přístupu: od podpory seberozvoje a sebevzdělávání přes vytváření bezpečného prostředí, kde se lidé nebojí projevit svůj názor, po podporu a rozvoj ostatních.

Když se navíc pustíte v rámci balíčku i do plnění nášivkové výzvy, můžete se následně nášivkou letošního Dne zamyšlení odměnit, je právě na cestě do Junshopu.

Ať už se rozhodnete během Dne zamyšlení vyzkoušet hravý balíček aktivit, který vás vezme na cestu časem a prozkoumá s vámi vůdčí přístup a nebo strávíte Den Zamyšlení jakkoliv jinak, budeme moc rádi, když se s námi přes international@skaut.cz podělíte o své zážitky a třeba i 2 nebo 3 fotky. Rádi taky uslyšíme, co se vám na Dni zamyšlení (ne)líbí, jestli má u vás v dlouholetou tradici a nebo je to novinka. 

Těšíme se na vaše zážitky a přejeme Vám všem krásné oslavy!

Šárka Osuská - kontaktní osoba Junáka - českého skauta pro WAGGGS

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 993x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu