....

Chyba na stránce: Skautské začátky očima “dospělých nováčků” (anketa) - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4415-skautske-zacatky-ocima-dospelych-novacku-anketa?autologin=1"

Skautské začátky očima “dospělých nováčků” (anketa)

Skautské začátky očima “dospělých nováčků” (anketa)

Začal(a) ses aktivně podílet na vedení oddílu nebo střediska, a to bez předchozí skautské zkušenosti? Nebo ses vrátil(a) k aktivnímu skautování po delší době? Přestěhoval(a) ses a podařilo se Ti zapojit do práce nového střediska? Nebo jsi “dospělý nováček” v okresní radě?

Skauting se v České republice těší potěšitelnému zájmu dětí i rodičů. Na některých místech však narážíme na kapacitu a možnosti současných vedoucích oddílů a středisek. Setkáváme se i s příběhy lidí “zvenku”, kteří projevili zájem přiložit ruku k dílu, ale jejich cesta ke skautování nebyla z různých důvodů úplně jednoduchá.

Chceme usnadnit zapojení takovýchto zájemců, tedy "dospělých nováčků" do skautských aktivit, především kolem středisek a oddílů. Zajímají nás proto zkušenosti lidí, kterým se toto zapojení v nedávné době podařilo - jak své začátky skautování nebo návrat k aktivnímu skautingu vnímali, co jim v zapojení pomohlo a co jim naopak scházelo.

Jako "dospělého nováčka" vnímáme především dospělé bez předchozí skautské zkušenosti nebo s historickou zkušeností dětského člena. Zajímavé jsou pro nás ale i názory sester a bratrů, kteří se vrátili k aktivní činovnické práci po delší době nebo se např. po přestěhování připojili k novému středisku.

Pokud se k některé z těchto kategorií řadíš, můžeš nám velmi pomoci sdílením svých zkušeností a názorů. Vyplnění dotazníku by mělo zabrat do 10 min:

https://goo.gl/forms/LRF9LaJxkmmOd7492

Sdílené zkušenosti použijeme při doladění připravovaného prvního informačního materiálu pro “dospělé nováčky”. Cílem tohoto stručného materiálu je usnadnit prvotní orientaci zájemcům o aktivní práci pro skauting zvenčí. Dále pak bude  v průběhu roku 2019 navazovat práce na navazujícím podpůrném materiálu pro vedení střediska, které se do svého středu rozhodne přivítat “dospělého nováčka”.

Předem děkuji za sdílení!

Jana Jirasová - Prcek
zpravodajka VRJ pro dospělé
logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 507x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu