....

Chyba na stránce: Už máte vyplněný hospodářský výkaz ve skautIS? Termín je 15. 4. 2019 - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4429-hospodarsky-vykaz-a-zverejneni-ucetni-zaverky-2?autologin=1"

Už máte vyplněný hospodářský výkaz ve skautIS? Termín je 15. 4. 2019

Už máte vyplněný hospodářský výkaz ve skautIS? Termín je 15. 4. 2019

Vyplnění hospodářského výkazu prostřednictvím systému skautIS je povinností každé organizační jednotky. Hospodářský výkaz slouží i ke splnění zákonné povinnosti zveřejnění účetní závěrky.

Pro jednotky, které využívají odklad pro podání daňového přiznání je termín 10. 7. 2019, nicméně tyto jednotky vyznačí tuto skutečnost do 15. 4. 2019 ve skautIS při založení hospodářského výkazu.

Zda máte výkaz v pořádku odevzdaný můžete zkontrolovat po kliknutí na Moje jednotka na kartě Hospodářské výkazy. Pro zobrazení této karty potřebujete roli hospodáře OJ nebo vedoucí/administrátor OJ.

Jak přesně postupovat při zakládání výkazů účetní závěrky do skautISu najdete v tomto návodu.

Co je nutné udělat po založení?

Vyplnit částky do formuláře, u podvojného účetnictví nahrát přílohu. Výkaz uložit a následně kliknout na tlačítko Odevzdat. Vedoucímu jednotky s ověřeným účtem je v tu chvíli zaslán mail s žádostí o potvrzení. Jakmile bude výkaz potvrzený, zobrazí se datum potvrzení v tabulce hospodářských výkazů (datum zakroužkováno v obrázku výše). Pokud máte výkaz potvrzený, je vše v pořádku.

Co budete potřebovat k odevzdání výkazu?

Jednotky, které vedou (podvojné) účetnictví:

  • vyplní položky uvedené v hospodářském výkazu (vybraná data z účetních výkazů)

Přiloží v jednom PDF scan:

Na výkazech je nutné mít podpis statutárního orgánu, který potvrzuje sestavení účetní závěrky. (Podpis je na těchto výkazech běžný a obyčejně naskenovaný; na rozdíl od jiných dokumentů pro spolkový rejstřík tedy není úředně ověřen ani nijak konvertován).

Jednotky, které vedou jednoduché účetnictví vyplní ve skautIS:

  • Přehled o majetku a závazcích
  • Přehled o příjmech a výdajích
  • zda chtějí zveřejnit Přehled o příjmech a výdajích (každá jednotka se může rozhodnout sama, zda přehled zveřejní)

Přehledy se ke zveřejnění posílají rovnou ze skautIS a to po jejich potvrzení vedoucím OJ s ověřeným účtem (odeslání zajišťuje kancelář).

Potřebujete více informací k sestavení účetní závěrky? Podívejte se na metodiku pro sestavení výkazů v podvojném účetnictví nebo na metodiku pro sestavení přehledů v jednoduchém účetnictví.

Tento článek je součástí Hospodářských střípků. Chcete-li dostávat souhrn hospodářských článků mailem, můžete se přihlásit k odběru zde. Případné dotazy můžete směřovat na hospodareni@skaut.cz nebo ve skupině Hospodaření pro skauty na facebooku.

Marie Konečná - Maňule

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 714x

Práce s článkem

0
kladných hlasů

Klíčové výrazy

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu