....

Chyba na stránce: Nová grantová výzva: Projekt pro oddíly, co myslí na svět! - Křižovatka"

URL: https://krizovatka.skaut.cz/zpravodajstvi/4449-projekt-pro-oddily-co-mysli-na-svet?autologin=1"

Nová grantová výzva: Projekt pro oddíly, co myslí na svět!

Nová grantová výzva: Projekt pro oddíly, co myslí na svět!

Výroba vlastních mýdel na tábor, veřejný bazar oblečení (swap), fairtradová kavárna na plese nebo snídaně s lokálními a fairtradovými produkty pro veřejnost. To jsou příklady proběhlých skautských akcí, které jste realizovali s podporou grantové výzvy Skautů na Zemi. Díky tomu mohli skauti a skautky či veřejnost přemýšlet nad globálním dopadem vlastního jednání a vytvářet svět o kousek lepší.

I letos bychom rádi podpořili projekty, které posílí globální povědomí či odpovědnost Vašeho skautského oddílu či střediska. Umožňuje nám to finanční odměna, kterou projekt Skauti na Zemi získal spolu s oceněním za inovace v globálním vzdělávání od mezinárodní sítě pro globální vzdělávání (GENE).

Možná už v hlavě nosíte nějaký nápad. Jak tedy posoudíte, že je možné jej do grantové výzvy přihlásit? Možná už jste slyšeli o Globálním kompasu. Jedná se o praktický online nástroj, který pomáhá skautským oddílům myslet na svět. Umožňuje oddílům zhodnotit vlastní odpovědnost ke světu a nacházet příležitosti pro prohlubování jejich záměru. Vede k systematické práci v různých oblastech života oddílu a jeho členů/ek - je studnicí nápadů a tipů k realizaci, otevírá dveře velkým možnostem.

Rádi zvážíme všechny projekty, které budou rozvíjet některou (nebo i více) z oblastí Globálního kompasu. Můžete si tedy vybrat, zda svým projektem bude rozvíjet oblast oddíl součástí okolního světa, oblast odpovědné spotřeby a financování, způsoby komunikace a jednání, program nebo participace na dění v oddíle. O finanční podporu se tedy můžete hlásit téměř s jakýmoliv nápadem, který bude nějakým způsobem zvyšovat globální odpovědnost vaší skupiny nebo prostřednictvím vašich projektů podporovat místní komunitu. Je možné žádat o podporu až do výše 4 000 Kč. Upřednostníme zejména projekty zaměřené na systémovou či dlouhodobou změnu.

Novinkou oproti podmínkám předchozí výzvy je, že projekty nemusí být cíleny na veřejnost, ale mohou směřovat do samotného oddílu/kmene. Budete-li však v rámci projektu dělat akci pro veřejnost, pomůže vám metodická příručka Skautský dobrý skutek: Jak na to (a proč)!. Příručka napomáhá s přípravou, realizací a reflexí akce, vše staví na participativním přístupu, kde jsou děti rovným partnerem v celém procesu.

Splňujete-li podmínky, v této výzvě lze podávat projekty i v rámci Skautského dobrého skutku 2019.

Pro podání žádosti je nutné vyplnit elektronickou přihlášku. Po jejím schválení můžete projekt realizovat. Zašleme vám ¾ požadované částky, zbývající část doplatíme po skončení projektu na základě dodaných dokladů a podkladů o realizaci projektu (například fotodokumentace).Počítáme, že v rámci této výzvy podpoříme  projekty v celkové výši 24 000 Kč (je možné i navýšení). Grant může spolufinancovat také jiný projekt. Výzvu vypisujeme ve dvou časových rámcích. V případě vyčerpání finančních prostředků ve Výzvě 1 nebude Výzva 2 vypsána.

Výzva 1:
5. 4. 2019 - Konec podávání přihlášek.
10. 4. 2019 - Vyhlášení výsledků Výzvy 1.

Výzva 2:
26. 5. 2019 - Konec podávání přihlášek.
31. 5. 2019 - Vyhlášení výsledků Výzvy 2.

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na skautinazemi@skaut.cz

 

Těšíme se na Vaše projekty!

Za odbor Skauti na Zemi

Ondra Stejskal

 

logo

Článek publikoval

Zobrazeno: 439x

Práce s článkem

1
kladných hlasů

Diskuse o článku

0 Názorů
Komentáře jsou dostupné jen přihlášeným členům Junáka.

Navigace:

  Nahlásit chybu